משחק הידידות ממשיך לעורר סערה: במוצאי השבת הבאה מתוכנן להתקיים משחק כדורגל בין נבחרת ישראל לנבחרת ארגנטינה באצטדיון טדי בירושלים. אולם בעוד אנשים רבים כבר החלו לרכוש כרטיסים, גילו צעירי 'האיחוד הלאומי' כי המשחק בין הנבחרות יתחיל בשעה 21:30, כשעה בלבד לאחר צאת השבת. "ברור לכל שבמצב זה אנשים דתיים ושומרי מסורת לא יוכלו להגיע ולהשתתף במשחק. חמור מכך הוא שכוחות ביטחון רבים, בעלי תפקידים העומדים מאחורי הקלעים ושחקני הנבחרת, יאלצו לחלל את השבת בעל כורחם", הם מסרו.

בדרך לישראל, ליונל מסי ונבחרת ארגנטינה. צילום: רויטרס

במכתב ששיגרו הערב (ב') לשרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד), ביקשו ממנה לדחות בשעה את המשחק כדי למנוע את הפגיעה באוהדים רבים שומרי שבת והמוסרת שלא יכלו להגיע ואת חילול השבת שנכפה על כוחות המשטרה, מד"א, הסדרנים, הנהגים ואנשי התחזוקה.

"השבת כיום מנוחה גם על פי חוק, היא ערך מרכזי בחיי כל יהודי ובזהותנו כעם, השבת מהווה גם ערך סוציאלי חשוב שיש לשמור עליו ולחזקו", כתבו במכתבם. "הגיע הזמן לפעול לחיזוק שמירת השבת שבמשך כל הדורות עם ישראל שמר עליה מכל משמר עד כדי מסירות נפש ממש מתוך אמונה שככל שיתחזק צביונה תתגלה השבת כמקור הברכה והעצמה של עם ישראל כולו. שמירת השבת במרחב הציבורי היא אינטרס לאומי ועלינו לפעול לחיזוק מעמדה הממלכתי כיום של אחדות, קדושה וחיבור של כל חלקי העם אל המורשת".

שרת התרבות מירי רגב. צילום: פלאש 90

 

עוד כתבו, כי "אנו, צעירי האיחוד הלאומי מוחים בתוקף על חילול השבת ההמוני שייגרם במצב זה ומהדרתם של שומרי השבת והמסורת במדינתנו – מדינת העם היהודי – שהשבת עבורו היא אחת המצוות העיקריות והחשובות המסמלות את המסורת היהודית ואת ייחודינו כעם".

"אנו פונים אלייך בבקשה, לפעול בהקדם ולאחר את המשחק בשעה נוספת, על מנת לאפשר לאנשים דתיים ולשומרי מסורת להשתתף ולהגיע למשחק ללא חילול שבת", חתמו את מכתבם.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20