עלייתם של חמישה פעילי חרם נגד ישראל, המהווים חלק מ" רב-דתית" מטעם ארגון יהודי-אמריקאי קיצוני בשם 'Jewish Voice for Peace', נמנעה שלשום (ב') לאחר שהורשו לעלות לטיסת '' מוושינגטון לישראל. שלושה מבין חמשת הפעילים – . לדבריהם, הפעילים ניסו לעלות לטיסת 'לופטהנזה' בשדה התעופה דאלאס, אך נאמר להם שממשלת ישראל הורתה לחברת התעופה שלא לאפשר להם להיכנס למטוס.

ה"רבה" אליסה ווייס: "אני שבורת לב ונזעמת"

 

כזכור לפני כארבעה חודשים אושר בכנסת התיקון לחוק החרם, האוסר הנפקת אישורי או שהייה בישראל לתומכי תנועות החרם נגדה. התיקון מונע אשרת לאדם שאינו אזרח ישראלי וחבר בארגון חרם או קורא להטלת חרם על ישראל. ידוע כי בקהילה היהודית-אמריקנית ישנם רבים המתנגדים למדיניות ישראל. בעיתונות אף הוצג החוק כמאפשר למשטרה לעצור בנמל התעופה בן גוריון את מי שמתח ביקורת על ישראל.

על פי הארגון המחרים, זוהי הפעם הראשונה בה חוק הכניסה החדש הופעל נגד נוסעים עלייתם לטיסה לישראל, והפעם הראשונה בה ישראל מנעה מיהודים כניסה לישראל בשל תמיכת ב-. אולם, הם אף טענו כי 18 חברי משלחת אחרים כן צלחו שלשום את הטיסה לישראל והורשו להיכנס, זאת למרות שעוכבו לשאול שארך מספר שעות.

דובר 'לופטהנזה', טל מוסקל, מסר לסוכנות הידיעות JTA כי ממשלת ישראל לא סיפקה נימוק כלשהו לבקשה. "אין לנו כל מידע לגבי הסיבה שבגללה ממשלת ישראל לא רוצה שייכנסו. אנו חייבים פשוט לציית לחוקים ולהנחיות בכל מדינה שבה אנו פועלים", הסביר.

על פי ערוץ 7, על יהודיי המשלחת המסורבת נמנה צעיר שאמו יהודיה ואביו ערבי-לבנוני, וכן שתי יהודיות – שאחת מהן מגדירה עצמה כ"רבה". השניים הנוספים הם ומוסלמי.

כך עקפה פעילת ה-BDS את הרשויות ונכנסה לישראל

למרות איסור הכניסה של פעילי BDS לישראל, פעילת BDS יהודיה-אמריקנית הערימה על הרשויות ומחקה את כל הפוסטים הקוראים לחרם על ישראל מחשבון הפייסבוק שלה כדי שלא תזוהה, ונכנסה לישראל.

צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של אריאל גולד
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של אריאל גולד

 

בחודש שעבר נחתה בישראל אריאל גולד, פעילה מרכזית בתנועת ה-BDS, שדאגה למחוק כל אזכור לפעילותה מהחשבונות שלה ברשתות החברתיות. כמעט כל פוסט שפרסמה גולד מאז שנת 2012 היה קריאה לחרם על ישראל, אך כל אלה, כאמור, נמחקו וכך לא יכלו הרשויות לזהות את הרקע העוין שלה.

גולד פעילה בארגון 'קוד פינק' – ארגון שמאל קיצוני המורכב בעיקרו מפמיניסטיות רדיקליות ופעילות להט"ביות, אשר מוצג כארגון 'נשים למען שלום'. במסגרת פעילותה, הזמינה גולד את קרוב משפחתה של אחלאם תמימי, מהמבצעות של הפיגוע במסעדת 'סבארו' בירושלים בשנת 2001 בו נרצחו 15 ישראלים ו-140 נוספים נפצעו, כדי להרצות בפני ילדים אמריקנים על המצב בישראל.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.