המחבל ראאפת נזמי שכרי חרבאווי, בן ה-29 מחברון, הגיע בשעות הצהריים היום (ג') לכיוון כוח של גדוד רם מפיקוד העורף בכניסה לבית ענון, האיץ לעברם ברכ במטרה לרצוח, שני , לוחם ולוחמת של פיקוד העורף ופצע אותם באורח קל. חרבאווי, נוטרל בנקודה ומת מפצעיו, הותיר אחריו אישה וילד. לשם מה אתם שואלים?

שיטוט קצר בעמוד הפייסבוק של המחבל מעלה כי מדובר בחסיד אדוק. אתמול תהה המחבל בפוסט שהעלה בצירוף סרטון ההתפרעויות מחוץ להר הבית: "האם יישאר לו בודד? והאם אנשי אלק'ודס () הם היחידים שצריכים להגן על אל אקצא? האם לא מגיע לאל אקצא מאיתנו עמידה שמרצה את אלוהים?". תהה – ויצא לבצע.

ביום פיגוע הירי בהר הבית, מחה על כך ש"הכיבוש מונע קיום תפילת שישי במסגד אל אקצא – והשייח' מדבר איתנו על הסכנות של שימוש בסמים, אבוי לנו". ביום ראשון, העלה המחבל פעיל-הרשת, סרטון ובו נראים שני מתפללים מבצעים את תפילת השאהדה הקוראת להיהרג בפעולות טרור.

מכתבי אהבה לאל אקצא

אבל סיפור האהבה של חרבאווי למקום הקדוש ביותר לעם היהודי לא התחיל בפיגוע ביום שישי. בין שלל תמונות ילדו הקטן, ניתן למצוא בפיד שלו תמונות מכתבי אהבה שהעלה מההר.

"מתגעגע אלייך אלאקצא". פוסט המחבל
"מתגעגע אלייך אלאקצא". פוסט המחבל
מכתבי אהבה לאל אקצא. פוסט של המחבל ב-2016
מכתבי אהבה לאל אקצא. פוסט של המחבל ב-2016

 

שלושה חיילים נפצעו קל בפיגוע דריסה בהר

את פיגוע הדריסה ביצע המחבל חרבאווי בצומת ליד חברון. שני חיילים פצועים במצב קל ובהכרה מלאה פונו לבית החולים שערי צדק בירושלים. חייל נוסף נפצע קל מאוד וטופל במקום. בעקבות הפיגוע נחסמו לתנועה צומת אליאס וצומת העוקפים.

המכונית בה נהג המחבל
המכונית בה נהג המחבל
המחבל חרבאוי שביצע את הפיגוע בצומת בית ענון היום
המחבל חרבאווי שביצע את הפיגוע בצומת בית ענון היום
פינוי גופת המחבל
פינוי גופת המחבל

 

כמחאה על הסדרים החדשים והצבת המגנומטרים בכניסה להר הבית, תנועת פת"ח קראה אתמול לפלסטינים לעלות למסגד אל אקצא והודיעה עוד כי בתיאום עם הוואקף המוסלמי, תפילת יום שישי תיערך בכיכרות המרכזיים בכל הערים הפלסטיניות. כמו כן, הוחלט כי כל מחוז יקבע את תוכניתו למען מסגד אל אקצא והמקומות הקדושים ו"נגד המהלכים של הכיבוש הישראלי הטרוריסטי עד שהכיבוש יחזור בו מהמהלכים נגד מסגד אל אקצא". נראה שחרבאווי לא התאפק והחליט שלא לחכות לקביעת התוכנית של מחוז חברון.

ברצועת עזה נעמדים לצד הפורעים מחוץ להר הבית. משרד התרבות בממשל חמאס ברצועה ארגן כנגד "התוקפנות הישראלית נגד מסגד אל-אקצא". גם בירדן נרשמת התקוממות כנגד הנהלים החדשים. בעמאן החלו המונים להפגין למען אל אקצא, תוך שריפת דגל ישראל כמחאה.

הכתבה נערכה בסיוע רפאל חיון.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.