אומר כי " קיבלה את כמעט את כל מה שביקשה" בפגישה של ראש הממשלה עם שר החוץ האמריקני פומפאו. הגורם אמר כי "היו לישראל 8 בקשות – 7 מהם נענו. העניין היחיד שנותר בדיונים מהבקשות הללו הוא עסקת המטוסים עם קרואטיה". עוד הוסיף הגורם כי יצא מהפגישה בתחושה שיש לישראל השפעה בתחומים מסויימים וכי "ישראל וארה"ב מקדמות רעיונות שונים בנוגע לסוריה שיעזרו לישראל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישה המשולשת עם נשיא חואן אורלנדו הרננדס ומזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו, בברזיליה. צילום: אבי אוחיון, לע"מ

 

הגורם המדיני אמר כי הוא מקווה שהונדורס תעביר את שגרירותה לירושלים בחודשיים הקרובים ובמקביל ישראל תפתח בהונדורס. הדברים נידונו בפגישה בין ראש הממשלה נתניהו לנשיא הונדורס היום (ד'). עוד אמר הגורם כי הונדורס ביקשה מישראל "לפתוח פתח אצל ארה"ב" ולכן נערכה פגישה משולשת בין שני המנהיגים ושר החוץ האמריקני פומפאו. "ישראל רוצה לסייע למדינות לפתור חלק מהבעיות בתחום המים, כלכלה ביטחון ולארה"ב יש אינטרס בכך", אמר.

כמו כן, לדבריו, ראש ממשלת הונגריה אורבן אמר לראש הממשלה נתניהו בפגישתם בברזיל אמש כי הונגריה מקדמת כעת תוכנית חדשה בכל הנוגע למוזיאון השואה.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.