בליל שישי בבלגיה צעק "", דקר במצ'טה שני חיילים בעיר הבירה וחוסל. השוטרים נפצעו באורח קל. המחבל, סומלי בשנות ה-30 לחייו, שאינו מוכר לרשויות. מחסום משטרתי הוקם סמוך לזירה. יומיים קודם לכן, דווח כי ארגון הטרור דאעש קרא בהודעת טלגרם לבצע פיגועי דריסה ברחוב "Rue Neuve" הסמוך לזירה.

זירת הפיגוע בבריסל. צילום: רויטרס
זירת הפיגוע בבריסל. צילום: רויטרס

 

כשעה בלבד לאחר הפיגוע בבלגיה, מחבל באנגליה שלף חרב באורך 120 ס"מ סמוך לקבוצת תיירים ודקר שלושה שוטרים לא חמושים מחוץ לארמון בקינגהאם שבלונדון. גם הוא צעק "אללה הוא אכבר" לפני ששלף את הסכין. על פי דיווחים, המלכה אליזבת לא שהתה בארמון באותה העת. המחבל, תושב העיר לוטון בן 26, נוטרל לבסוף ע"י שהתיזו עליו השוטרים.

זירת הפיגוע מחוץ לארמון בקינגהאם בלונדון. צילום: רויטרס
זירת הפיגוע מחוץ לארמון בקינגהאם בלונדון. צילום: רויטרס

 

ראש עיריית ונציה: "נירה במי שיצעק אללה אכבר"

ביום חמישי האחרון התבטא ראש עיריית ונציה, לואיג'י ברוניירו, בעקבות הפיגוע הרצחני בלב המרכז המתוייר של בברצלונה ואמר כי "אם מישהו יצעק אללה אכבר כשהוא רץ בכיכר 'סן-מרקו' (כיכר מרכזית בעיר) – נירה בו". ראש העיר אמר את הדברים במהלך כנס בעיר רימיני שבצפון איטליה.

לואג'י ברוניירו, ראש עיריית ונציה. צילום: Alvyspera
לואג'י ברוניירו, ראש עיריית ונציה. צילום: Alvyspera

 

עוד דווח כי במהלך הכנס טען רומיירו כי ונציה בטוחה יותר מברצלונה וכי ננקטים בה אמצעי אבטחה רבים יותר. ברוניירו התייחס בדבריו לפיגוע הרצחני בשבוע שעבר בעיר הקטלונית בו נרצחו 15 בני-אדם. "בניגוד לברצלונה, שם לא ננקטו אמצעי אבטחה, אנו עומדים על המשמר", אמר. עוד הוסיף ראש העיר, "לפני שנה הייתי אומר (לירות אחרי) ארבעה צעדים, היום אני אומר שזה יקרה אחרי שלושה".

כדוגמה למדיניות הביטחון הנוקשה בו הוא מבקש לנקוט, הזכיר ראש העיר מעצר חשודים ג'יהדיסטים מהבלקן בשנה שעברה, שתכננו לבצע בגשר ריאלטו המפוסם בוונציה. "בוונציה עצרנו ארבעה טרוריסטים שרצו להתפוצץ בגשר ריאלטו, הם אמרו שהם רוצים ללכת לאללה. אבל אנחנו נשלח אותם הישר לאללה לפנו שיוכלו לגרום נזק", אמר.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.