מתוך "לפני כולם", א'-ה' ב-21:00

בשימוע שנערך אתמול (שני) לאליאס כראם, כתב רשת אל ג'זירה בירושלים בעקבות ההחלטה לשלול את תעודת העיתונאי שלו, טען הכתב כי הוא מוקיע שימוש באלימות וביקש שלא להוציא לפועל את ההחלטה. כך דיווח איתמר אייכנר ב-ynet. החלטה סופית בעניין השלילה טרם התקבלה.

כתב אל ג'זירה אליאס כראם. צילום: אל ג'זירה
כתב אל ג'זירה אליאס כראם. צילום: אל ג'זירה

ההחלטה להעמיד את כראם לשימוע התקבלה על ידי ניצן חן מנהל לשכת עיתונות הממשלתית, לאחר שבחומרים שהעבירו לידי הלשכה, שר התקשורת איוב קרא והדובר לתקשורת ערבית במשרד רה"מ, נמצא כי כראם טען בראיון כי הוא מנצל את תפקידו כעיתונאי כדי לנהל "התנגדות".

שר התקשורת איוב קרא במסיבת העיתונאים, היום. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שר התקשורת איוב קרא. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כראם אמר את הדברים בריאיון לערוץ "דאר אל אימאן" המזוהה עם האחים המוסלמים במאי 2016. "כעיתונאי פלסטיני שנמצא באזור כבוש או באזור עימות, העבודה העיתונאית היא חלק אינטגרלי מההתנגדות ומהעשייה הפוליטית והחינוכית", אמר כראם. "העיתונאי ממלא את תפקידו התקשורתי בהתנגדות ע"י הקולמוס, הקול או המצלמה, משום שהוא חלק מעם הזה והוא מנהל התנגדות בדרכו הייחודית".

ניצן חן. ראש לשכת העיתונות הממשלתית. צילום: פלאש 90
ניצן חן. ראש לשכת העיתונות הממשלתית. צילום: פלאש 90

לפי הפרסום ב- YNET, כראם, תושב נצרת בן 40, טען אתמול כי "ההתנגדות" אליה התייחס היא אינה התנגדות אלימה. עוד דווח כי כי כראם ביקש שלא לשלול את התעודה, מפני שהדבר עלול להקשות עליו בעבודתו.

 

כאמור, על פי הדיווח נמסר מהלשכה כי ההחלטה הסופית בדבר שלילת התעודה לא התקבלה עדיין, וכן כי ישנן עדיין בדיקות נוספות שצריכות להתבצע טרם קבלתה.

 

שר התקשורת איוב דיבר בשבוע שעבר באולפן "לפני כולם" על כוונותיו לסגור את תחנת הטלוויזיה של אל ג'זירה בישראל: "אני לוקח את סמכותי מהחוק בישראל. אין ספק שיש פה מצב בעייתי כי בעצם מקדשים כאן את חופש הביטוי גם במחיר של הסתה ואני הולך לדבר על זה איפה שצריך אבל לא יעזור שום דבר אני יצאתי לדרך ואני אמצא את הסמכות, אם זה לא עכשיו אז עוד חודש, אם לא חודש עוד 3 חודשים. אל ג'זירה תיסגר, נמצא את הדרכים לקבל סמכות כדי לסגור אותה כי זה מסר.עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20