'הארץ': גטאס הוא קורבן של הכיבוש. מה חושבים על כך הפטריוטים?

פרקליטות מחוז דרום הגישה לפני זמן קצר (א') לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד אסעד דקה, אחיו של המחבל ואליד דקה, אשר מסר לח"כ גטאס טלפונים סלולריים שהוחדרו לכלא ביטחוני.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד יואב קישון, אחיו של הנאשם, ואליד, כלוא בבתי סוהר מזה כ-31 שנים בגין רצח חייל צה"ל. האסיר יצר קשר עם הנאשם ועם ח"כ באסל גטאס באמצעות טלפון סלולרי שהוכנס לכלא מבעוד מועד.

על פי החשד, בתאריך 18.12.16 פגש הנאשם את ח"כ גטאס בתחנת דלק "דור אלון" בכביש 6 לכיוון צפון, שם העביר לו 4 חבילות המכילות 12 טלפונים ניידים, 16 כרטיסי סים וציוד נוסף על מנת שח"כ גטאס יכניסם לכלא.

בהמשך אותו יום, נכנס ח"כ גטאס לכלא עם הציוד, שם פגש את האסיר והעביר לו מסמכים. בהמשך, נפגש גטאס עם אסיר אחר, באסל ביזרה, לו העביר את ציוד התקשורת. הנאשם היה מודע לכך כי ציוד התקשורת יועבר לאסירים ביטחוניים וכי קרוב לוודאי שיעשה בו שימוש שיסכן חיי אדם ויפגע בביטחון המדינה.

כתב האישום מייחס לנאשם עבירות של איסור פעולה ברכוש למטרות טרור והכנסת ציוד קצה רט"ן. הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.