היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי , הודיע היום (ב') לחבר הכנסת (הליכוד), ליו"ר הכנסת וליו"ר ועדת הכנסת כי החליט להגיש נגד חבר הכנסת חזן בגין עבירות של , העלבת וכן התנהגות פסולה במקום ציבורי. החלטת היועץ התקבלה בהתאם להמלצת פרקליט המדינה, ולאחר שנדחו טענותיו של חבר הכנסת חזן בשימוע שנערך לו. בהתאם להוראות סעיף 4(א2) לחוק חסינות חברי הכנסת, זכויותיהם וחובותיהם, לח"כ חזן עומדים 30 ימים לבקש שהכנסת תקבע כי תהיה לו חסינות בפני דין פלילי לגבי כתב האישום.

ביהמ"ש לא קיבל את גרסתו. ח"כ אורן חזן בביהמ"ש בדיון שנערך בחודש מרץ. צילום: פלאש 90
ביהמ"ש לא קיבל את גרסתו. ח"כ אורן חזן בביהמ"ש בדיון שנערך בחודש מרץ. צילום: פלאש 90

 

עו"ד ציון אמיר ועו"ד אפרים דימרי, באי כוח של ח"כ חזן, מסרו בתגובה: "קבלנו בצער ובאכזבה ואף בתדהמה את החלטת היועמ"ש להגיש כתב אישום נגד ח"כ חזן בגין ויכוח בין שני פוליטיקאים שהתרחש לפני שנים, זמן רב לפני היבחרו לכנסת ישראל".

לדבריהם, "סברנו כי תיק שעמד בפני אפשרות גניזה והיה מונח כאבן שאין לה הופכין במשך תקופה ארוכה ורק לאחר בחירתו של ח"כ חזן לכנסת הפיחו בו רוח חיים ולצערנו מצאו לנכון לעורר את המקרה מחדש – ייסגר. נקודה". עורכי הדין מבקשים להזכיר כי "מדובר במקרה שבו הוגשו תלונות הדדיות ע"י פוליטיקאים ובסופו של דבר הינו עניין הגובל בזוטי דברים. יחד עם זאת, ומשהוחלט מה שהוחלט אנחנו ננהל את המאבק המשפטי בין כותלי בית המשפט אנו מביעים אמון מלא וסומכים על מערכת המשפט שתדע להוציא את האמת לאור".

החלטת היועמ"ש להעמידו לדין, בכפוף לשימוע, התקבלה על פי המלצת פרקליט המדינה, שי ניצן. על פי החשד, באוקטובר , לאחר שנודע לח"כ חזן על עיקול שהטילה עיריית על חשבון הבנק של אמו נוכח קיומו של , הוא הגיע למשרדי העירייה ופקד משרדים שונים במטרה להבין מי הורה על הטלת העיקול. בהמשך צעק וגידף חזן את מנכ"ל העירייה, נצמד אליו ודחף אותו בחוזקה עד אשר המנכ"ל הוטח במעקה. כמו כן, על פי החשד, חזן גידף את ראש העיר, סירב לעזוב את לשכתו ואמר לו כי יטפל בו וידאג שלא יישאר בתפקידו. בטרם הוחלט סופית אם להגיש כתב אישום, הוזמן ח"כ חזן להשמעת טענותיו בהליך שימוע, שהתקיים בפני היועמ"ש.

בנוסף, לאחר שמנדלבליט בחן את ממצאי בדיקת המשטרה בעניין הטענות שהועלו בתקשורת על הטרדות מיניות מצד ח"כ חזן, לפני שהחל לכהן כחבר כנסת ובעת שניהל בר בתל אביב, החליט היועץ המשפטי לממשלה לאמץ את עמדת ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל ואת המלצת פרקליט המדינה ולסיים את הבדיקה בעניין מבלי לפתוח בחקירה פלילית.

במסגרת הבדיקה שנערכה בעניין זה, תושאלו, בין היתר, עובדים ועובדות לשעבר בבר, לרבות עובדות שעלה כי הן אלה שהשתתפו בכתבה ששודרה בתקשורת. שתיים מן הנשים שהמשטרה פנתה אליהן סירבו לשתף פעולה ואף אחד מהעדים הנוספים שתושאלו לא ידע לספר על אירוע מסוים של הטרדה מינית, לא כלפיו ולא שהיה עד לו. בנסיבות אלה, בשל העדר תשתית המקימה חשד סביר לביצוען של עבירות פליליות, הוחלט שאין מקום לפתוח בחקירה ביחס לטענות אלה.

הפרשה נחקרה על ידי משטרת ישראל.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.