צילום: אל עראב
צילום: Al Arab

 

כתב אישום נגד שלושה מחבלים הוגש לבית המשפט המחוזי בנצרת. אחמד חסן, פעיל חמאס בן 25 המרצה עונש מאסר בגין עבירות ביטחון, סעד אבו ורדה, בן 26 תושב עזה, שוהה בישראל שלא כדין ובלא היתר משנת 2011, ואימן סלהב, בן 42, מירושלים מואשמים בעבירות של מגע עם סוכן חוץ, חברות בארגון טרור ואיסור הלבנת הון.

סעד אבו ורדה העביר כספים ממשכורתו למשפחתו בעזה בדרכים שונות, והיה מודע לכך שחל איסור על העברת כספים מישראל לרצועה מעל סכום של 12,000 ₪ ללא דיווח לרשויות. במהלך חודש אוקטובר 2017 התקשר האסיר אחמד חסן לאימן סלהב והנחה אותו להגיע לפגישה בנצרת עם סעד אבו ורדה ולקבל ממנו סכום של 20,000 ₪ ובתמורה לכך יקבל סלהב 400 ₪ מהסכום.

במעמד הפגישה בירר אימן סלהב עם סעד אבו ורדה האם הוא מחזיק ברשותו סכומי כסף נוספים אותם הוא מעוניין להעביר לרצועת עזה והאחרון השיב כי ברשותו סכום של 50,000 ₪ נוספים. השניים סיכמו כי ניתן יהיה לבצע העברת כספים נוספת רק למחרת והשניים קבעו להיפגש.

למחרת הנחה שוב האסיר אחמד חסן את אימן סלהב לנסוע פעם נוספת לפגוש את סעד אבו ורדה ולקבל ממנו סכום של 50,000 ₪ ובתמורה לכך יקבל סכום של 400 ₪. בנוסף, האסיר הנחה את סלהב לנסוע לאחר מכן לג'נין על מנת להעביר את הכספים המיועדים כפיצוי לאסיר אשר שוחרר במסגרת עסקת שליט.

בהתאם לתכנון המוקדם, הגיע אימן סלהב בלוויית אדם נוסף מירושלים אל ביתו של סעד אבו ורדה בנצרת וקיבל ממנו סכום של 48,500 ₪. זמן קצר לאחר מכן נעצר אימן סלהב באזור עפולה על ידי משטרת ישראל.

מעצרם של השלושה הוארך עד תום ההליכים.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי