דף הבית > אקטואליה וחדשות > כתב אישום הוגש נגד סטודנט ערבי שהסית לטרור ברשתות החברתיות

כתב אישום הוגש נגד סטודנט ערבי שהסית לטרור ברשתות החברתיות

מוחמד ח'לף ניצל את פלטפורמות הפייסבוק והאינסטגרם לטובת תמיכה בארגון הטרור חמאס ורמז כי יבצע פיגוע בעצמו: "פרסומיו זכו לתפוצה רחבה ולתגובות חיוביות"

מוחמד ח'לף. צילום מתוך פייסבוק
מוחמד ח'לף. צילום מתוך פייסבוק

 

פרקליטות מחוז חיפה באמצעות עו"ד יובל לביא, הגישה לבית המשפט השלום בחיפה כתב אישום נגד מוחמד ח'לף, 25, בגין תמיכה בארגון טרוריסטי, הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור.

על פי כתב האישום, החשוד היה סטודנט באוניברסיטת אל-נג'אח בשכם והחזיק חשבונות ברשתות החברתיות פייסבוק ואינסטגרם. כלל הפרסומים של החשוד היו פתוחים ברשת החברתית לכלל חבריו אשר נחשפו לתכנים שפרסם וכן היו פתוחים לכל מי שנכנס לעמודי הפייסבוק והאינסטגרם שלו.

החשוד פרסם ברשתות החברתיות דברי שבח, תמיכה ואהדה לחמאס, ל-אלכותלה אלאסלאמיה ולמראבטאת, וכן פרסם דברי שבח, אהדה ועידוד למעשה טרור, תמיכה בו או הזדהות עמו ואף יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה טרור.

מוחמד ח'לף. צילום: פייסבוק
מוחמד ח'לף. צילום: פייסבוק

 

כך למשל עולה מכתב האישום כי שלושה ימים לאחר הפיגוע בהר הבית בחודש יולי האחרון שבו נרצחו שני שוטרים, העלה החשוד תמונת גבר רעול פנים ברחוב ולידה כתב: "ירושלים בוערת, מלחמות ועימותים כעת בכל שכונות ירושלים. רעולי פנים מתפרסים ברחבי העיר. כל החזיתות בוערות. כל הארץ זועמת. נראה שהולך להיות לילה כביר בירושלים". כתב האישום מפרט עוד שבעה פרסומים כאלה.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשת המעצר כתב עו"ד יובל לביא כי "אופיים של הפרסומים שפרסם החשוד, תוכנם ומהותם, לאורך תקופה, מלמדים על המסוכנות הרבה הנשקפת מהחשוד. מדובר בפרסומים שזכו לתפוצה רחבה ואף בחלק מהמקרים לתגובות חיוביות ומעודדות. פרסומים שבחלקם שבחו ותמכו במעשי טרור ובחלקם הזדהו ותמכו בארגוני טרור. יתרה מזו, פרסומיו של החשוד נעשו בתקופה מתוחה ביותר מבחינה ביטחונית, בה התרחשו פיגועי טרור וכן על רקע הפרות סדר חוזרות ונשנות ברחבי המדינה".

מוחמד ח'לף. צילום: פייסבוק
מוחמד ח'לף. צילום: פייסבוק
נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

"70 כלבי הגנה ביהודה ושומרון": הכירו את יחידת הכלבנים הארצית

יחידת הכלבנים לישראל הוקמה במהלך האינתיפאדה השנייה על רקע פיגועי החדירות לישובים. מפקד היחידה: "היחידה פועלת בשלושה תחומים עיקריים: ביטחון, הצלה ואיתור נעדרים"