ח"כ הכנסת באסל גטאס כינס היום (ו') לאחר הגשת כתב האישום נגדו מסיבת עיתונאים ובה טען כי לאורך התקופה האחרונה היה נתון למסע הסתה, "התקשורת סייעה בעריכת לינץ' נגדי" אמר גטאס. עוד הוסיף וטען גטאס כי קיום החקירה נגדו נבעה ממניעים גזעניים, "המערכת שלטונית עברה שורה של קווים אדומים, רק משום היותי ח"כ ערבי, לאף ח"כ אחר לא הוסרה מעולם חסינות."

גטאס טען כי הברחת הטלפונים עבור אסירים בטחוניים נעשתה על ידו אך ורק מ"מניעים הומניטיריים". "הדגשתי מהיום הראשון של הפרשה שכל שעשיתי היה אישי, ממניעים הומניטיריים ללא מניעים בטחוניים", אמר.

 

יירצה מאסר בן שנתיים. ח"כ גטאס. צילום: אבי דישי, פלאש 90
יירצה מאסר בן שנתיים. ח"כ גטאס. צילום: אבי דישי, פלאש 90

פעלתי בכל מסגרת שהייתי חבר בה במסגרת של מאבק פוליטי לא אלים זו דרכי מאז ומעולם. מאז היבחרי לכנסת ב-2013, התעסקתי בעניין האסירים הבטחוניים, אנחנו בסך הכל מבקרים אצל שומעים אותם מחליפים דעות ומנסים אחר כך לטפל בתלונות. בשנים הללו נחשפתי לעוול ולתנאים הבלתי אנושיים עד כדי התעללות בהם חיים האסירים. בניגוד לחוק הבינלאומי, אסירים אלו מנועים מביקורים חוץ מביקורי דרגה ראשונה. עשרות שנים לא רואים את בני משפחתם ומנועים מקשר טלפוני עם העולם החיצון. זוהי הדרישה החוזרת של האסירים"

עוד הדגיש גטאס כי בכתב האישום נגדו לא כלולים סעיפים בטחוניים, מדובר לדבריו באישום "שונה לחלוטין מזה שהוגש בהתחלה". בסיום דבריו אמר, "לאחר התייעצויות עם עורכי הדין, החלטתח לקבל את ההסכים בלב לא קל. אני תקווה שהמחיר האישי הלא קל שאני עומד לשלם לא יהיה לשווא".

פרקליטות מחוז הדרום הגישה היום בבוקר (ו') לבית משפט השלום בבאר-שבע, כתב אישום נגד ח״כ באסל גטאס במסגרת הסדר הטיעון שנחתם עימו. בהתאם להסדר, יגיש ח״כ גטאס את התפטרותו מהכנסת ביום ראשון והוא יודה בעבירות החמורות המיוחסות לו:הפרת אמונים ו"מתן אמצעים לביצוע מעשה טרור".

אתמול בערב (ה') חתמה הפרקליטות על הסדר טיעון עם ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת). במסגרת ההסדר, חה"כ החשוד בהברחת טלפונים ניידים ומסרים למחבלים השוהים בכלא קציעות יודה במיוחס לו, יתפטר מיידית מהכנסת וירצה עונש מאסר של שנתיים בפועל.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20