גן ילדים, אילוסטרציה. צילום: דוד שלומית

פרשת ההתעללות בפעוטות בגן בפתח תקווה. כתב אישום הוגש היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בעיר. מכתב האישום עולה כי הסייעות ויקטוריה קובטקו, קטרינה קיריליוק ופולינה זבגורודני  – סטרו לתינוקות, נענעו אותם והכו אותם.

כתב האישום מסתמך על סרטוני מצלמות אבטחה שתיעדו את מעשי האלימות של הסייעות. הפרקליטות ביקשה את המשך מעצרן של הנאשמות עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדן או לחילופין להורות על המשך שהייתן בתנאים מגבילים.

לפי כתב האישום, באחת ההזדמנויות דחפה קובטקו את ראשו של אחד התינוקות לאחור והאכילה אותו בכוח, וכן דחפה בקבוק לפיו והחזיקה אותו מהמצח בחוזקה על מנת שישתה מהבקבוק. במקרה אחר, קיריליוק הבחינה בתינוקת שנמצאת בלול אך אינה ישנה, ניגשה אליה והכתה בראשה בחוזקה עד שראשה של התינוקת פגע בסורגי הלול. קיריליוק דחפה את ראשה של התינוקת אל תוך המזרון, וכן הטיחה את גופם של שני תינוקות אחרים אל המזרון והכתה בראשם. זבגורודני נאשמת, בין היתר, כי הכתה במספר הזדמנויות בפניהם ובידיהם של תינוקות וכי הרימה תינוקות בזרועם והטיחה את גופם על הרצפה או על ספסל נמוך.

באחד המקרים נאשמת קובטקו כי הטיחה את גופו של אחד התינוקות אל תוך המזרון בלול והכתה בראשו. כשניסה התינוק להתרומם, קובטקו הטיחה את גופו אל מזרון הלול והניחה עליו שמיכה אשר כיסתה חלק מפניו. לאחר שהתינוק התרומם למצב עמידה בתוך הלול, קובטקו הרימה אותו בעודה מחזיקה בצווארו, הטיחה אותו אל תוך מזרון הלול והכתה אותו בראשו מספר פעמים. אז כיסתה קובטקו את כל גופו של התינוק בשמיכה וטלטלה בחוזקה את הלול. לאחר שניסה התינוק להתרומם פעם נוספת, כאשר ראשו מכוסה בשמיכה, קובטקו טלטלה את הלול והכתה אותו בראשו, הטיחה את ראשו של התינוק בסורגי הלול והמשיכה לנענע את הלול בו שוכב התינוק בחוזקה כך שהתינוק נע מצד לצד בתוך הלול. לאחר מכן, הטיחה את גופו של התינוק שוב אל תוך המזרון ונענעה את ראשו.

 

 

ירון דורון

ירון דורון

כתב מהדורת חדשות 20


:עוד באותו נושא