דף הבית > אקטואליה וחדשות > כתב אישום הוגש נגד המחבל מנחלת יצחק

כתב אישום הוגש נגד המחבל מנחלת יצחק

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד המחבל שביצע את הפיגוע בתל אביב לפני כחודש. על-פי כתב האישום המחבל סיפר לחבריו כי ברצונו להיות שאהיד

פיגוע בתל אביב
זירת הפיגוע בתל אביב 30.5.16

פרקליטות מחוז תל-אביב הגישה היום לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד המחבל עמר ג'נדב, בן 18 מסלפית שביהודה ושומרון, בגין ניסיון רצח ושהייה בלתי חוקית בישראל. על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רוזי כבאז, ב 19.5.16 או בסמוך לכך, נכנס הנאשם לישראל ללא אישור שהייה. בין התאריכים 19.5.16-30.5.16, עבד הנאשם באתר בנייה בגבעתיים ושהה בישראל שלא כדין.

ב- 30.5.16 בשעות אחר הצהריים, כאשר סיים ג'נדב את עבודתו באתר הבנייה, יצא לבצע פיגוע בתקווה שבסופו של האירוע יומת ויזכה למעמד של "שהיד". באותו מועד הודיע הנאשם לחבריו שבכוונתו להפוך ל"שהיד". לצורך הוצאת תכניתו לפועל, הצטייד הנאשם במברג באורך 19 ס"מ מאתר הבנייה. בשעה 19:00 בערך הגיע לפינת הרחובות יגאל אלון ונחלת יצחק בתל-אביב כאשר הוא מחפש להרוג חייל צה"ל. הנאשם הבחין בחייל, החל לעקוב אחריו. בהמשך רחוב יגאל אלון שלף הנאשם את המברג וניסה לגרום למותו של החייל בכך שדקר אותו באמצעות המברג בחלק העליון של גבו ובראשו, והפילו על הקרקע. החייל, בעודו על הקרקע נאבק בנאשם, וניסה להדוף אותו ממנו. החייל הצליח להיעמד על רגליו ואז שב המחבל וניסה לדקור אותו בפניו, בעודו צועק "אללה אכבר", לבסוף הצליח החייל להדוף אותו מעליו, והנאשם ברח מהמקום.

מספר אזרחים, אשר הבחינו במתואר לעיל, רדפו אחרי הנאשם, עד שהגיע לבניין מגורים ברחוב פרי מגדים בתל-אביב. שם, עלה הנאשם לקומה השנייה של הבניין ודפק על דלת אחת הדירות. הנאשם החזיק את המברג בידו, על מנת להרחיק את האזרחים אשר התקרבו אליו. כוחות משטרה הוזעקו למקום ועצרו את הנאשם. בעקבות מעשיו של הנאשם נגרמו לחייל שלושה פצעי דקירה. החייל הובהל לבית החולים במצב קל ושוחרר למחרת לביתו.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון