ראש עיריית , בבית המשפט בשנה שעברה. צילום: פלאש 90

כתב אישום הוגש היום (שישי) נגד יהודה בן חמו ('העבודה'), המכהן , בגין עבירות והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, , הטרדת עד, ועבירות נוספות.

כתב האישום הוגש באישורו של שי ניצן, לאחר שנדחו טענותיו של בן חמו בהליך שימוע שנערך לו.

לפי כתב האישום, במהלך שנות כהונתו כראש העיר כפר סבא יצר בן חמו מנגנון הונאה במסגרתו קיבל תרומות המיועדות לכאורה לנזקקי העיר.

בניין עיריית כפר סבא. צילום: מתוך ויקיפדיה

בן חמו הניע את אנשי לשכתו לפנות בסמוך לחגים לאנשי עסקים וקבלנים הפועלים בעיר כפר סבא, וביקש מהם לתרום באמצעות העירייה תווי קנייה לנזקקים בעיר. בתמורה לפניות קיבל בן חמו תווי קניה בסך כולל של כ- 607,500 ₪. בחלק מתווי הקניה עשה בן חמו שימוש לצרכיו האישיים, ואת חלקם חילק למקורבים.

בנוסף, במהלך כהונתו בן חמו את עניינו של חברו הקרוב, בעל עסקים בכפר סבא, באופן פעיל למול גורמי טיפול עירוניים, תוך שנמנע מלדווח לחברי הועדות או רשות הרישוי המקומית בהן שימש כחבר ויו"ר, על קשריו עמו ועל ניגוד העניינים בו הוא מצוי.

כחלק מתנאי שחרורו של בן חמו במסגרת תיק זה קבע בית משפט השלום בראשל"צ כי נאסר עליו ליצור קשר עם מי מהמעורבים בחקירה, בנוגע לנושאי החקירה. בתחילת חודש ספטמבר 2017 פגש בן חמו את נהגו, שהינו עד תביעה ונחקר בתיק, שוחח עמו אודות התיק וחומר החקירה, וכל זאת בניגוד להחלטת בית המשפט. בסיום השיחה הטיח בן חמו בנהג: "ציפיתי מהאנשים שלי שישמרו עלי".

הפרקליטות מבקשת כעת להאריך את תנאי השחרור בערובה שהוטלו על בן חמו וכן מבקשת להוסיף ולהטיל עליו תנאי נוסף לפיו יורחק לא רק מבניין העירייה, אלא מתפקידו ועיסוקו כראש העיר.

 

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.