לאחר שהיום פורסם כי שגריר ישראל בהונגריה יוסי עמרני קרא לראש הממשלה ההונגרי ויקטור אורבן להפסיק את הקמפיין שהוא מנהל נגד איל ההון היהודי ג'ורג' , מוציא הודעת הבהרה התוקפת בחריפות את המיליארדר היהודי. "ישראל מגנה כל ביטוי של אנטישמיות בכל מדינה ועומדת לצד קהילות יהודיות בכל מקום בהתמודדות עם השנאה הזו", מסר דובר עמנואל נחשון.

"זו היתה המטרה היחידה של ההודעה שפורסמה על ידי שגריר ישראל בהונגריה. הודעה זו לא נועדה בשום אופן לעשות דה-לגיטימציה לגורמים שמותחים ביקורת על ג'ורג' סורוס, אדם שבאופן מתמשך חותר תחת ממשלות ישראל שנבחרו באופן דמוקרטי וזאת על ידי מימון ארגונים שמכפישים את המדינה היהודית ומנסים לשלול ממנה את זכותה להגנה עצמית".

ג'ורג' סורוס. צילום: Niccolò Caranti
ג'ורג' סורוס. צילום: Niccolò Caranti

סורוס הוא מממן של ארגוני רדיקליים ברחבי העולם, בהם גם . ר"מ  אורבן הנהיג מדיניות הגירה קשוחה במיוחדת בנוגע לכניסה של פליטים מוסלמים למדינה. סורוס, איש קיצוני מובהק, פועל נגד מדיניות זו ולטענתם בכוונתו ליישב מיליון מהגרים מוסלמים בהונגריה.

במודעות שפרסם הקמפיין של אורבן, נראה המיליארדר היהודי כשהוא צוחק ולצידו הכיתוב: "אסור לתת לג'ורג' סורוס להיות זה שצוחק אחרון". חלק מהכרזות הודבקו על הרצפה של קרונות הרכבות במספר ערים, וזאת על מנת שהנוסעים יוכלו לדרוך עליהן.

בתגובה לכך פרסם היום השגריר הישראלי הודעה המגנה את הכרזות: "אני קורא לכל הגורמים המעורבים בקמפיין הזה לשקול מחדש את ההשלכות שלו. הקמפיין הזה לא רק מעורר זיכרונות עצובים מההיסטוריה אלא גם זורע שנאה ופחד. אנו רוצים להזכיר את לקחי ההיסטוריה. שום רווח לא יצמח מקמפיין כזה. זוהי חובתנו המוסרית להשמיע קול ולקרוא לרשויות הרלוונטיות להפעיל את השפעתן ולשים לכך קץ".

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.