הפלסטינים טוענים כי לפנות בוקר תקפו כוחותינו מנהרת טרור ברפיח, בסמוך לגבול -סיני. הפלסטינים מדווחים על שני הרוגים וכחמישה פצועים בתקיפה. לפי הדיווח, המחבלים הם עוואד סופי תושב רפיח המצרית ומחמד אקרע תושב רצועת .
בצה"ל לא הגיבו לדיווחים ולא אישרו את התקיפה. לטענת גורמים בצה"ל, צבא מצרים הוא זה שתקף את המנהרה בגבול עזה-סיני.

אחותו של אחד המחבלים שחוסל הלילה בעזה. צילום: רויטרס
אחותו של אחד המחבלים שחוסל הלילה בעזה. צילום: רויטרס
פלסטינים בוחנים את תוצאות תקיפת צה"ל בעזה, השבוע. צילום: רויטרס
פלסטינים בוחנים את תוצאות תקיפת צה"ל בעזה, השבוע. צילום: רויטרס

התקיפה מגיעה לאחר שאמש, קצת אחרי השעה 23:00, ירו מחבלים ארבע רקטות על העיר – שלוש יורטו ע"י מערכת כיפת ברזל והרביעית נפלה בשטח פתוח. דובר צה"ל מסר כי כיפת ברזל יירטה את 3 הרקטות ואחת נפלה בשטח פתוח. למד"א נמסר על כעשרה נפגעי חרדה ברחבי העיר. מאוחר יותר, קיבלה שלוחת דאעש בסיני אחריות על הירי

יירוט הרקטות מעל אילת, הערב. צילום: קבוצת ביטחון שדה

דובר צה"ל מסר: "לפני זמן קצר בוצעו מספר שיגורים לעבר מרחב העיר אילת ממצרים. אין נפגעים ולא נגרם נזק. סוללת כיפת ברזל יירטה בהצלחה את השיגורים, כוחות סורקים במרחב"
משטרת אילת מסרה כי היא מבצעת סריקות ברחבי העיר וכי עד עתה לא אותרה נפילה בשטח העיר. המשטרה מבקשת מהתושבים לגלות ערנות. הפעם האחרונה שבה נורו רקטות לעבר העיר אילת היתה לפני יותר משנתיים, במהלך מבצע "צוק איתן". מספר רקטות נורו במהלך המבצע, התפוצצו בשטח העיר וגרמו לפציעתם של מספר תושבים באורח קל.

 אילת, אתמול. צילום: מדברים תקשורת

רגע יירוט אחת הרקטות באילת, אתמול
רגע יירוט אחת הרקטות באילת, אתמול
שרידי טיל מיירט בבריכה באילת, הערב
שרידי טיל מיירט בבריכה באילת. צילום: שי בנישו, מלון ספורט ישרוטל

בתוך כך, אתמול נפל בשטח ישראל פגז שנורה משטח סוריה, ככל הנראה כתוצאה מזליגת ירי ממלחמת האזרחים בסוריה. צה"ל השיב באש למקורות הירי. אין נזק, אין נפגעים

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא