מתוך '' (ה')

גאפ את הארץ, כך הודיעה הבוקר קבוצת גוטקס מותגים, הזכיינית של רשת  גאפ בארץ הקבוצה, שבבעלות ג'ואי שוובל. הקבוצה מפעילה בארץ שבע חנויות של גאפ, רשת שמוכרת פה בגדי נשים, גברים, ילדים ותינוקות.. החנויות ייסגרו במהלך 2017, כשהסניף הראשון שייסגר הוא בבית שמש וזה יקרה כבר בעוד שבועיים, אחריו בפברואר הקרוב, ייסגר הסניף בעזריאלי תל אביב ושאר הסניפים בארץ ייסגרו ביוני. מקבוצת גוטקס נמסר כי היא תעשה מאמצים לגייס עובדים מגאפ בארץ ולשלבם בתפקידים חלופיים, הקבוצה מפעילה בארת את קונצרן האופנה הספרדי אינדי טקס, זארה, פול אנד בר, ברשקה ומסימו דוטי.

העזיבה של גאפ תואמת את מצב שוק האופנה בישראל?

גאפ מפסידה כסף לא רק בישראל. לאחרונה דיווחה גאפ האמריקנית על ירידה רצופה במכירות שנמשכת קרוב לשנתיים והודיעה שתסגור השנה 65 סניפים, במקום 50 כמתוכנן.גאפ ורשתות הבת שלה סובלות מתדמית מיושנת וממעבר של צרכנים לקניות אונליין. גם רשתות נוספות בישראל כמו קסטרו, גולף ופוקס דיווחו על ירידות ברווחים. חברות כמו אלי אקספרס, אסוס, נקסט ועוד מפתות את הצרכן בכלל והישראלי בפרט להעביר את הקניות שלהם לרשת..

הסיבה המרכזית היא הקניות באינטרנט (אסוס, אלי אקספרס) – כמה אנחנו הישראלים קונים אונליין?

כך אנחנו רואים בגרף את העלייה המגמתית המשמעותית של קניות ברשת בישראל:אם ב-2013 הישראלים הוציאו שישה נקודה שבע מיליארד ש"ח על קניות ברשת ב-2014 זה היה כבר כמעט שמונה מילארד שקלים, קפץ לעשרה מילארד ב-2015 ובשנה האחרונה, 2016 הגענו כמעט לשניים עשר מילארד ₪ על קניות ברשת.

 איך אנחנו ביחס לעולם בקניות ברשת?

נתון מעניין הוא שישראל הפכה בעצם לסוג של מעצמה בכל הנוגע לקניות ברשת האינטרנט לעומת מדינות מערביות אחרות. אפשר לראות את ההפרשים רק בשנה החולפת. רק שישים וּשניים אחוז מהספרדים התנסו ברכישות באינטרנט, לעומת האמריקאים והגרמנים שמגרדים את השמונים אחוזים. ואילו אנחנו, מכורי השופינג בחו"ל, הבנו שלא חייב לחכות לנופש מחוץ לארץ כדי לערוך קניות בזול, תשעים וחמישה אחוז מהישראלים, מספר אסטרונומי, רוכשים או מתנסים ברכישה באינטרנט.

 

מרב לרנר

מרב לרנר


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.