2:33 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > 98 יחידות דיור חדשות ייבנו בבנימין

98 יחידות דיור חדשות ייבנו בבנימין

אושרה הרחבת היישוב "שבות רחל" במטרה לשמש חלופה לתושבי עמונה בעקבות פסיקת בג"צ. בעמונה ובשמאל לא מרוצים

נמצא הפתרון עבור עמונה? הממשלה אישרה 98 יחידות דיור חדשות כהרחבה ליישוב "שבות רחל" שבבנימין, כך פורסם הערב בחדשות 2.

ההרחבה שמטרתה לשמש חלופה לתושבי עמונה בעקבות פסיקת בג"צ, אושרה ע"י ועדת התכנון העליונה ביום רביעי ותאפשר הרחבה של 200 יחידות נוספות בעתיד ואף הקמת אזור תעשייה.

עמונה כיום ובעתיד?
עמונה כיום ובעתיד?

בעמונה לא מרוצים מהחלופה המוצעת וממתינים להסדר משפטי אחר דוגמת חוק ההסדרה.

"בשנים האחרונות, השקר הגדול שמנסים למכור לנו הוא שהעוול בהתנתקות היה בכך שלא הכינו מראש תחליף מגורים ראוי לכל מתיישב.
כאילו עצם ההרס, הבגידה והגירוש של אלפי אזרחים שומרי חוק הוא עניין פעוט. כאילו הרס מפעל חייהם, מקומות העבודה, הזכרונות וביתם של מתנחלים הוא דבר שולי שלא ראוי להתעכב עליו", כך נכתב הלילה (א') בעמוד הפייסבוק של עמונה.

"עצוב לראות את הממשלה, בראשות נתניהו ובנט, מיישרת קו ומאמצת את הנרטיב החולה הזה. נגיד את זה שוב – אנחנו לא הסכמנו ולא נסכים לשום פתרון שיציע להרוס את ביתנו ולעקור את חיינו. לא נסכים, גם אם תנפנפו מולנו בהבטחה לבית חדש ונוצץ בשבות רחל", הוסיפו בישוב.

לדבריהם, "אם הממשלה לא תעביר את הפתרון הפשוט ותסדיר את עמונה – ביום הגירוש אנחנו ואלפים מתומכינו, נעמוד כנגד אלו שמנסים להחריב את חיינו".

"אירוני שהתכנית אושרה ביום שבו פרס נפטר", אמרו בעמותת השמאל "שלום עכשיו" והתעקשו כי מדובר בהקמת יישוב חדש. "נתניהו, שהציג את עצמו בהלוויה כמי שרוצה שלום, התגלה כמי שבונה התנחלות ראשונה מאז תקופת רבין וממשיך להציב מכשולים לשלום".

"הממשלה מחליפה הפרת חוק אחת באחרת. הפתרון לגזילת הקרקעות הפרטיות בעמונה אינו תחילתה של תנופת בנייה בהתנחלויות", תקפה ח"כ תמר זנדברג (מרצ) את ההחלטה.

עמונה. צילום: נועם מושקוביץ', פלאש 90
עמונה. צילום: נועם מושקוביץ', פלאש 90

נתניהו: "מנסה למצוא פתרון יצרתי למנוע את פינוי העמונות הבאות"

בראיון לערוץ 20 בזמן ביקורו בארה"ב ,רמז רה"מ בנימין נתניהו בעניין הנסיונות להציל את הישוב עמונה מהריסה, כי ישנו פתרון בקנה. האם להרחבת 'שבות רחל' רמז אז רה"מ?

"עמונה זו בעיה גדולה. בעיה משפטית סבוכה. יש החלטה של ביהמ״ש מצד אחד ויש גם את העמונות הבאות. ואנחנו מנסים, אני מנסה, בדרך יצירתית לפתור את שתי הבעיות", הסביר רה"מ.

  רה"מ נתניהו בעניין עמונה לערוץ 20

"אני כינסתי את היועמ״ש, את שר הביטחון ושרת המשפטים במטרה לחפש פתרון יצירתי. פתרון יצירתי הוא פתרון תמיד שלא חושבים עליו. ויש רעיונות, יש אפילו רעיון מעניין מאוד, אבל כשאני אחזור לארץ אני אוכל להידרש לזה".

עוד הוסיף ראש הממשלה, כי "אף אחד לא מגן על ההתנחלויות יותר ממני. לא רק בזירת האו״ם כפי שראיתם אתמול, אלא גם בפועל, אף אחד גם לא תומך בהתיישבות יותר ממני, גם מול לחצים בינ״ל. אני חושב שהמתיישבים יודעים את זה היטב. הם יודעים את זה היטב".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב