״איש אינו מדבר על כך, אז אני אדבר – 30 תקיפות מהאוויר אתמול על רצועת ופצוע קל אחד בלבד, לזה אני קורא תקיפות מדויקות״, כך שיבח הבוקר (ב') העורך הפוליטי של עיתון ה"" הגרמני את דיוקן של תקיפות כוחותינו בעזה אמש.

העיתונאי הגרמני ג׳וליאן רופקה, עורך פוליטי בעיתון "הבילד", השווה בחשבונו בטוויטר את תקיפות הישראלי לאלו של מקביליו הסורים והרוסים, והצביע על חוסר האיזון בסיקור התקשורתי. מדבריו עולה כי כאשר ישראל עושה כל מאמץ להימנע מפגיעה בנפש ובבלתי מעורבים, היא זוכה לסיקור שלילי בתקשורת הבינלאומית במקרה הטוב ולגינויים מדיניים במקרה הרע. לעומת זאת, כל הפצצה רוסית בסוריה מסתיימת בעשרות אזרחים הרוגים, אך זוכה להסכמה שבשתיקה.

כשגולש שאל אותו "למה אתה מתכוון בכך שאף אחד אינו מוכן לדבר על זה?", השיב רופקה: "כשהתקפה ישראלית 1 הורגת 2 אזרחים, העולם זועק 'ישראל טובחת בפלשתינים', אבל כש-30 לא הורגות איש, כולם בדממה".

טורקיה: "לא נשתוק על תקיפות ישראל בעזה"

בתוך כך, היום גינה משרד החוץ בטורקי את תקיפות כוחותינו בעזה בעקבות הירי לעבר . בהודעת משרד החוץ הטורקי אף התייחסו אל הסכם הפיוס עם ישראל שאושר בסוף השבוע בפרלמנט באנקרה.

דיון הפטריוטים בנושא תקיפת הרצועה והגינוי הטורקי

לדברי המשרד, הסכם הפיוס בין טורקיה לישראל לא ישנה את עמדת אנקרה כלפי הפלשתינים ונגד ישראל בסוגיה: "נרמול היחסים עם ישראל אין משמעותו שאנחנו מחויבים לשתוק על ההתקפות נגד העם הפלשתיני בעזה. להיפך. אנחנו נמשיך להגן על הסוגיה הפלשתינית בפני המעשים של ישראל, שנוגדים את החוק הבינלאומי ואת המצפון האנושי לפני כל דבר".

אחרי ירי הרקטה לעבר שדרות – לפי דיווחים פלשתינים, תקפו הלילה (א') מטוסי חיל האוויר בבית חנון שברצועת עזה. מוקדם יותר בוצעה תקיפה נוספת של צה"ל של תשתיות טרור של חמאס בשטח הרצועה באמצעות כלי טיס וירי טנק. זאת כתגובה מיידית לירי הרקטה לעבר ישראל. בנוסף הגיב צה"ל בירי טנקים לעבר מטרות של חמאס בעזה. מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל ימשיך לפעול בנחישות בכל עת לשמירה על ביטחון תושבי מדינת ישראל".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.