2:43 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > עיתון "הארץ" מבזה את גדול הדור הרב עובדיה זצ"ל

עיתון "הארץ" מבזה את גדול הדור הרב עובדיה זצ"ל

מבקר הטלוויזיה של עיתון "הארץ" פרסם ביקורת על הסדרה "הולכים לפני המחנה" בערוץ 20, שכללה גידופים קשים נגד מרן הרב יוסף זצ"ל. השר דרעי: "בושה וחרפה"

בעקבות סדרת הטלוויזיה החדשה "הולכים לפני המחנה" של ערוץ 20, נכתבה הבוקר (ד') ביקורת בעיתון "הארץ" אשר השתלחה בדמותו של הרב עובדיה יוסף.

הרב עובדיה. קטע מתוך הפרק בסדרה "הולכים לפני המחנה" בערוץ 20

הסדרה עוסקת בסיפור חייהם של גדולי הרבנים בדורנו, והפרק שעסק בחייו של הרב עובדיה, הביא את רוגל אלפר, כתב עיתון "הארץ", לכתוב מאמר המבקר את הרב עובדיה קשות ופוגע במאות אלפי תלמידיו של הרב.

רוגל אלפר כתב מעל דפי העיתון: "מקובל לחשוב שהרב עובדיה יוסף היה גאון, אין ספק שהפרק שעוסק בו ב'הולכים לפני המחנה', סדרת תעודה על רבנים הנחשבים ל'גדולים', יוצא מנקודת הנחה כי פוסק הלכה בסדר הגודל הזה היה גאון. זה לא אומר שהוא היה חכם".

לפרק המלא על הרב עובדיה יוסף זצ"ל, מתוך הסדרה "הולכים לפני המחנה" בערוץ 20>>

"עולמו צר כנמלה"

"אבל הפרק מציג ראיות לכך שהרב עובדיה ניחן במנת משכל גבוהה במיוחד: זיכרונו, יכולתו הטיעונית וכושר הסיבולת המנטלי שהפגין בלימודים ארוכים ומאומצים, כל אלה היו יוצאים מגדר הרגיל מגיל צעיר מאוד" כותב אלפר.

בכתבתו הביע כאב על כך שאדם חכם כל כך מקדיש את כל לימודו רק ללימוד תורה "בתקופת חיי הרב עובדיה נפתחו בפני האדם אינספור עולמות תוכן מרתקים, מורכבים ומסובכים עד אין קץ — בפיזיקה, באסטרונומיה, באבולוציה, בהיסטוריה, בפילוסופיה, בחקר המוח, בפסיכולוגיה, בכלכלה ועוד" כותב אלפר "אך צר היה עולמו כעולם נמלה".

"הוא נצמד אך ורק לחקר ההלכה היהודית והתנשא על החילוניות. נמלה אינה חיה חכמה. הוא היה גאון בתחום שצריך להיות נמלה כדי להתמסר אליו. עושה רושם כי מוחו היה מכשיר חשיבה משוכלל למדי, דגם נדיר, שדי התבזבז. הפסד שלו, ושל החברה הישראלית והמין האנושי. שערו בנפשכם איזו תרומה יכול היה להרים למדינה ולציוויליזציה אילו הרחיב את אופקיו".

אלפר ממשיך לתקוף את הרב יוסף ואת העולם היהודי, "כשהטפלות הזו נהפכת לעיקר, מדובר באובססיה שהיא סוג של טמטום קיומי" כותב אלפר "שמא הרב עובדיה היה אינטליגנטי למדי, אך טיפש? אמונה כמו שלו באלוהים היא (להבדיל מהאמונה הקיומית של ליבוביץ) טעות מטפיזית קולוסלית. המחשבה על מה השחית הרב את זמנו באדיקות שכזו הופכת אותו לדמות טרגית ממש".

דרעי: "עיתון "הארץ" תתביישו"

הכתבה בעיתון "הארץ" הבוקר הביאה לתגובה מיו"ר סיעת ש"ס, שר הפנים אריה דרעי: "עיתון "הארץ" תתביישו" מסר דרעי בראיון לאתר כיכר השבת והוסיף "דברי הבלע הבוקר נגד מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, הם בושה וחרפה. תרומתו של מרן לישראל ולעולם היהודי למשך דורות – עצומה".

בראיון לנחמה דואק בגל"צ אמר השר דרעי: "למי שיש פרס נובל בכימיה ואין לו מושג במשהו אחר אומרים עליו שעולמו צר? ספריו תורגמו למאות שפות, יש לו מורשת אדירה. יהודים בכל העולם מסתובבים עם ספריו של מרן"

שר הפנים אריה דרעי סיפר: "אני באמצע ישיבת קבינט. בכירים ביותר באו אלי ושאלו אותי איך אני יושב בשקט אל מול הדברים של "הארץ"".

על הכתב של עיתון "הארץ" אמר דרעי: "הוא שונא את עצמו שהוא יהודי. הוא לא מוכן להבין שיהדות זה מורשת ישראל ואולי יומיים ראש השנה העבירו אותו על דעתו. עיתון הארץ זה עיתון שכותב על כל דבר נגד היהדות. אוי לנו שהגענו למצב שיהודי יכול לכתוב כזה דבר".

 

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

1

בני משפחת מנגיסטו נשאו דברים באו"ם יחד עם השגריר דנון

בני משפחת מנגיסטו קראו להשבתו במטה האו"ם בניו יורק. האח אילן: "כמו שמתעסקים בהרבה סוגיות המוניטריות ברצועה - רוצים שלא ישכחו את אחי"