לקראת הבחירות לרשויות המקומיות ביו"ש וברצועת , שבהן ייאבקו ראש בראש על הרשויות המקומיות תנועות פתח וחמאס לראשונה זה עשור, יצא ארגון בסרטון תדמית חדש בו נראית רצועת עזה כמקום מטופח ומרשים.

הפטריוטים מדברים על עזה

בסרטון נראית עזה רחוק מאוד מהתדמית שנפוצה לה, עם מבנים מרשימים ושכונות חדשות ומטופחות, פארקים רחבי ידיים, אגמים, כיכרות, חופי ים שטופי שמש ואנשים מחוייכים במקומות שונים ברצועה שמחזיקים שלט עם הכיתוב "תודה חמאס".

חמאס מעוניינים לשווק לפלשתינים את "סיפור הצלחה" של שלטונם ברצועת עזה, לא רק לקהל התושבים שברצועה, אלא בעיקר לתושבי הגדה המערבית שמאסו בפתח, וזאת על מנת לזכות בקולות בבחירות המוניציפליות הקרבות.

היוקרה והמסעדות בעזה

לאחרונה פורסם על מלונות היוקרה בעזה המתחרים במלונות אחרים בעולם: במלון המפואר רוטס בעיר, ניתן להנות מחדר הכושר או מהמסעדה המפוארת במלון. למי שידו אינה משגת, יכול לבחור במלון גרנד פאלאס ולהנות מנופו המדהים של הים התיכון.

עם זאת, לנופש המשפחתי המושלם כדאי לבחור במלון ארכמד אל-מרשל עזה. מומלץ לקחת חדר עם מרפסת.

עד לא מזמן (2010) יכלו ילדי עזה להנות גם מפארק המים בעיר, אולם פארק זה נסגר על ידי אנשי הדת בעיר, בשל ההשתכשכות המשותפת של גברים ונשים במים.

 סרטון התדמית של חמאס מראה מה המצב האמיתי בעזה

בעזה ניתן לצאת גם למקומות בילוי כדוגמת המסעדה האיטלקית שמעידה על עצמה כבעלת האוכל האיטלקי הטוב ביותר במזרח התיכון לה-קוארטו סטאגיוני, או "קפה דליס" המציעה אוכל ים תיכוני ואסיאתי ברחוב עז א-דין אל קסאם. 'ממתקי ערפאת' (حلويات عرفات) ברחוב אל-וואהדה שנחשבת לאחת ממקומות המבוקשים ביותר לדברי מתיקה בעיר.

כחלק מתעמולת הבחירות פרסם חמאס גם סרטון תדמית על הישגיו ברצועת עזה, במטרה לשפר את מעמדו בקרב תושבי הרצועה, ובכדי להבליט בפני תושבי הגדה את יכולותיו הביצועיות בתחום המוניציפלי.

עד כה בחמאס התמחו בשיווק סרטונים של הרצועה כשטח תחת מצור, או על פי הגדרתם – בית הכלא הגדול ביותר בעולם. סרטוני העבר דאגו להציג את רצועת עזה כשהיא עומדת להתמוטט תחת המצור הישראלי.

השכונות שכיכבו בשנים האחרונות בסרטוני חמאס, כמו סג'אעיה ההרוסה, מחנות הפליטים המוזנחים אל-בורייג' וג'באליה ושכונת זיתון הענייה, בולטות בהיעדרן. יוצרי הסרטון אף הגדילו לעשות והציגו שלט מרצועת עזה שמציג את תמונת יאסר עראפת – שבהוראותיו עונו בכירי הארגון בבתי הכלא של מנגנוני הביטחון הפלשתינים.

נראה שכשחמאס מעוניין לזכות באהדת בוחריו הפוטנציאלים, הוא איננו מהסס להראות את האמת על מה שקורה ברצועת עזה.

המסעדה היוקרתית "שורשים", עזה. צילום: טום גרוס
המסעדה היוקרתית "שורשים", עזה. צילום: טום גרוס

 

 

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.