בשבת בצהריים, צוות מתנדבי יחידת החילוץ מגילות, עזבו את שולחן השבת ויצאו לחלץ מטייל פלשתיני בן 23 מיריחו אשר במהלך טיול בוואדי קלט נפל מגובה רב. המטייל שסבל מחבלת חזה ובטן, קיבל טיפול רפואי ע"י הצוות הרפואי של היחידה, חולץ ופונה לטיפול הסהר האדום.

חילוץ בחום של 40 מעלות. צילום יחל"צ מגילות

צוות יחידת החילוץ נשאו אותו באלונקה בחום הכבד לאמבולנס שפינה אותו לבית חולים ביריחו. בסיומו של החילוץ ביקשו משפחת המחולץ להודות למחלצים שיצאו בשבת לסייע להם.

ניתאי רייש, מצוות החילוץ סיפר: "שבת בבוקר בשעה 11:00 אחרי תפילת שבת בבוקר, מתקבלת הודעה על מטייל בין 23 שנפל מגובה והוא ללא קליטה ואין לנו מידע מהי זהות המטייל. הקפצנו מסוק בכוננות. התארגנו צוות של 15 מחלצים, והתכנסנו ליד עין מבוע".

רייש ממשיך לספר "היה שם מטייל תושב שכם בן 23 שקפץ מגובה ונפגע בחזה שלו. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותו במסע אלונקות בחום של 40 מעלות עד לנקודת המפגש עם האמבולנס של הסער האדום".

על העובדה כי המטייל הוא פלשתיני אומר רייש "אנחנו מתייחסים לכולם באופן שווה בלי הבדל בין יהודים לפלשתינים. כמובן שבזמן החילוץ המשפחה הערבית משכם ראתה את המחלצים עם הכיפות והם מאוד העריכו את זה והתרגשו מכך שאנחנו חיללנו את השבת שלנו ע"מ לחלץ אותו".

"תוך כדי לא כ"כ קלטנו שאנחנו נמצאים באירוע מיוחד, אבל לאחר האירוע הבנו שיש לנו כאן הזדמנות להראות את הפרצוף של הישראלי היפה שמצליח לחיות בדו קיום יחד עם האוכלוסיה הפלשתינית".

הראיון המלא עם ניתאי רייש יפורסם בתכנית "זה היום" הערב בשעה 23:35 בערוץ 20.

דיון הפטריוטים בנושא חילוץ המטייל הפלשתיני ע"י צוות ישראלי

 

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.