דף הבית > אקטואליה וחדשות > דאעש מאיים למחוק את ישראל

דאעש מאיים למחוק את ישראל

ארגון המדינה האסלמית (דאעש) מוציא סרטון חדש ובו מתייחס למדינות באזור חצי האי סיני ומאיים גם על ישראל "נהפוך אותה לקבר ליהודים"

בסרטון חדש שפרסם ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש), הוא מאיים על ישראל. הסרטון החדש אורך 35 דקות ונקרא ע"י הארגון בשם "להבות המדבר", ובו מציג דאעש בחצי האי סיני את יכולות הלחימה שלו נגד כוחות צבא מצרים המכונה "הכופר".

דאעש ארכיון

בסרטון יוצא דאעש נגד מנהיגי האזור המוסלמים כדוגמת נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי, נשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן ומנהיגי מדינות המפרץ. בין היתר נטען בסרטון כי א-סיסי ונשיא ארצות הברית, ברק אובמה, הם "שני צדדים של אותו המטבע".

בסרטון מתייחס ארגון המדינה האסלמית גם לישראל באופן נרחב, מציג את פעילות הארגון בגבול ישראל מצרים, ומכריז: "היהודים לא יישארו בפלסטין, נהפוך אותה לקבר ליהודים". בסרטון ישנו תיעוד של בכירים מפיקוד צפון בצה"ל, למרות שאלו אינם עוסקים במתרחש בסיני. בנוסף, נראה סגן אלוף אלעד כהן, מפקד יחידת קרקל, שמתראיין לרשת "אל ג'זירה" ומודה כי "דאעש הם בהחלט איום".

לאחרונה התגלה במצרים כי ישנו שיתוף פעולה בין כוחות דאעש בסיני לבין שלטון חמאס ברצועת עזה אשר סייעו בטיפול רפואי לפצועי דעאש בבית חולים ברצועת עזה. הפעילים, שעסקו בהנחת מטעני חבלה בחוף הצפוני של העיר, הוברחו לתוך הרצועה ככל הנראה באמצעות מנהרות המפוקחות על ידי הזרוע הצבאית של חמאס.

מתוך סרטון שמפרסם דאעש בחצי האי סיני
מתוך סרטון שמפרסם דאעש בחצי האי סיני

כבר לפני מספר חודשים כמה פעילים מוכרים מהזרוע הצבאית של חמאס עברו את הגבול לחצי האי סיני, חלקם אף עם בני משפחותיהם, כדי לסייע לכוחות דאעש להקים תשתית צבאית במקום, ואף הכשירו פעילי דאעש בירי טילים נגד טנקים והנחת מטענים.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

"אני מאשים" – הגרסה הבריטית של הרב יונתן זקס

בצל האנטישמיות הגואה במפלגת הלייבור, הרב הראשי לשעבר של בריטניה, יונתן זקס, נאם בפני חברי הפרלמנט הבריטי: "הסכנה שכל ציביליזציה נצבת בפניה היא אובדן הזיכרון הקולקטיבי"