בסרטון חדש שפרסם ארגון "המדינה האסלאמית" (), הוא מאיים על ישראל. הסרטון החדש אורך 35 דקות ונקרא ע"י הארגון בשם "להבות המדבר", ובו מציג בחצי האי את יכולות הלחימה שלו נגד כוחות צבא המכונה "הכופר".

דאעש ארכיון

בסרטון יוצא דאעש נגד מנהיגי האזור המוסלמים כדוגמת נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי, נשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן ומנהיגי מדינות המפרץ. בין היתר נטען בסרטון כי א-סיסי ונשיא ארצות הברית, ברק אובמה, הם "שני צדדים של אותו המטבע".

בסרטון מתייחס גם לישראל באופן נרחב, מציג את פעילות הארגון בגבול ישראל מצרים, ומכריז: "היהודים לא יישארו בפלסטין, נהפוך אותה לקבר ליהודים". בסרטון ישנו תיעוד של בכירים מפיקוד צפון בצה"ל, למרות שאלו אינם עוסקים במתרחש בסיני. בנוסף, נראה סגן אלוף אלעד כהן, מפקד יחידת קרקל, שמתראיין לרשת "אל ג'זירה" ומודה כי "דאעש הם בהחלט איום".

לאחרונה התגלה במצרים כי ישנו שיתוף פעולה בין כוחות דאעש בסיני לבין שלטון ברצועת עזה אשר סייעו בטיפול רפואי לפצועי דעאש בבית חולים ברצועת עזה. הפעילים, שעסקו בהנחת מטעני חבלה בחוף הצפוני של העיר, הוברחו לתוך הרצועה ככל הנראה באמצעות מנהרות המפוקחות על ידי הזרוע הצבאית של .

מתוך סרטון שמפרסם דאעש בחצי האי סיני
מתוך סרטון שמפרסם דאעש בחצי האי סיני

כבר לפני מספר חודשים כמה פעילים מוכרים מהזרוע הצבאית של חמאס עברו את הגבול לחצי האי סיני, חלקם אף עם בני משפחותיהם, כדי לסייע לכוחות דאעש להקים תשתית צבאית במקום, ואף הכשירו פעילי דאעש בירי טילים נגד טנקים והנחת מטענים.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.