9:43 25/11/2017
דף הבית > מורשת > 15 שנים אחרי "גנדי": יעל הלכה לעולמה

15 שנים אחרי "גנדי": יעל הלכה לעולמה

אלמנתו של גנדי הי"ד נפטרה בליל שבת בגיל 88 בבית החולים "שיבא" בתל השומר, בשיא הלוחמה לטיהור שמו של בעלה

יעל זאבי, אלמנתו של רחבעם זאבי (גנדי), נפטרה בליל שבת בבית החולים "שיבא" בתל השומר. הלוויתה תיערך מחר (א') בקיבוץ דגניה. זאבי נפטרה בגיל 88.

ראיון עם פלמ"ח זאבי בתכנית "לפני כולם עם שרון גל"

יעל היא שמצאה את בעלה מתבוסס בדמו בחדרו בבית המלון "הייאט", לימים מלון "דן" שבירושלים, לאחר שנרצח בידי שלושה מחבלים במהלך האינתיפאדה השנייה.

אחרי רצח בעלה, אמרה יעל זאבי: "פעם אמרתי לו שאני רוצה למות דקה לפניו, כי לא אוכל לחיות בלעדיו… למרות הכול אני ממשיכה לחיות, וזה באמת רק בזכות הילדים הנהדרים שהוא העניק לי".

"לא אוכל לחיות בלעדיו". יעל ז"ל ורחבעם הי"ד. צילום: פלאש 90
"לא אוכל לחיות בלעדיו". יעל ז"ל ורחבעם הי"ד. צילום: פלאש 90

תחקיר "עובדה" הרע את מצבה

זאבי אושפזה בתקופה האחרונה בבית החולים ולאחרונה חלה הרעה במצבה, כשהחשיפות אודות מעשי בעלה לא הרפו ממנה. בראיון לגלי צה"ל אמרה "לא מבצעים פעולה עיתונאית בלי לחקור אותה ובלי לדעת בדיוק את האמת. עכשיו הם טוענים שהם פנו אלינו ולא רצינו לענות, זה לא נכון".

עוד הוסיפה כי שידור התחקיר אינו ראוי, כיוון שבעלה אינו יכול להשיב לטענות נגדו. "אני חושבת שהשידור של הכתבה הוא לא לגיטימי, הוא ממש שערורייתי, זה כמו יום כיפור של העיתונות. מה ש'עובדה' עושה כאן היא מתעללת בגוויה".

זאבי הדגישה כי היא לא הכירה אף אחת מהתלונות שטוענות שגנדי הטריד מינית. "לא, שום דבר, אם היה משהו נגד גנדי והוא היה חי, היו מעמידים אותו כמו היום שמעמידים את כולם למשפט. אפשר היום להגיד, להמציא דברים על פעם ואי אפשר להתווכח עליהם".

זאבי אף הגישה יחד עם בנה פלמח צו מניעה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בדרישה שלא לשדר את תחקיר "עובדה" בו הובאו טענות הנשים על תקיפות מיניות מצידו של בעלה המנוח, אך ללא הועיל. בית המשפט דחה את העתירה.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

באר יעקב. Raphael

קהילה של ערבות או של אורבות? | פרשת "ויצא"

המפגש של יעקב אבינו עם קהילת הרועים, לה יש כללי משחק משלה, מגלה קהילה של "אורבות הדדית" והרסנית