בצה״ל בודקים מה גרם הבוקר(ד’) למאה וחמישים להידבק במחלה זיהומית בעורם. החיילים מטופלים מהבוקר, חלקם מצויים בבידוד ואל הבסיס הגיעו גם רופאים מומחים למחלה זיהומית שהחלו בפעולות מיון החיילים. הערכה היא כי מדובר במחלה מדבקת ועדיין לא ברור היקף המספרים המשוייק של החיילים שנדבקו ומה הגורם לאירוע החמור.

מתוך “”, ימים א-ה בשעה 19:30

כתוצאה מהזיהום, עשרות חיילים שוחררו לביתם, כשהחיילים שנדבקו נמצאים בבידוד. הבסיס נסגר. בצה”ל חוששים כי הזיהום יתפתח לזיהום בשם “אימפטיגו”. מדובר במחלה מדבקת שכיחה הנגרמת עקב חיידקים, אם המחלה לא מטופלת בזמן היא יכולה להחמיר ולהתבטא גם בחום, חולשה ובהגדלה של בלוטות לימפה.

עד כה נבדקו 119 חיילים. אתמול שוחררו 65 חיילים לביתם. בנוסף, כלל החיילים אשר דיווחו על הנגע נמצאים בשעות אלו במנוחה בבסיס וזאת עד קבלת התשובות מהמעבדה.

מדובר צה”ל נמסר: “לאור תלונות של חיילים בבסיס בנוגע לגירויים בעור נעשתה בדיקה רחבה על ידי צוות מומחים מתחום רפואת העור אשר הגיעו לבסיס. דגימות מהחיילים הוטסו לבית חולים תל השומר על מנת לזהות את מקור הנגע. בשעות אלו כלל החיילים עוברים בדיקות רפואיות ויקבלו מענה רפואי מלא. בבסיס מתקיימות הסברות למניעת הדבקות”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.