21:37 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > תיעוד: ניסיון ההצתה סמוך לעיר אריאל

תיעוד: ניסיון ההצתה סמוך לעיר אריאל

צפו: פלסטינים ניסו לבצע פיגוע הצתה בעיר אריאל. תושיה של תושבים עירניים שחלפו במקום מנעה אסון

לפנות בוקר (ו') חוליה פלסטינית מהכפר איסכאכא שבשומרון ניסתה לבצע פיגוע הצתה בעיר אריאל. תושיה של תושבי העיר שחלפו במקום מנעה אסון.

הלהבות והכיבוי סמוך לאריאל

3 מחבלים תושבי הכפר איסכאכא שמזרחית לאריאל, הציתו אש במטע עצי זית סמוך לכביש היציאה במטרה להבעיר את העיר אריאל. החוליה הפלסטינית הגיעה ברכב ותועדה כשהיא צועדת רגלית בנחת בחזרה אל הכפר.

תושבים עירניים שחלפו במקום ברכבם כיבו את האש עם בקבוקי מים שהיו ברשותם. למרות הזמן הקצר, אך המשמעותי שחלף עד לכיבוי האש, השריפה לא התפשטה בשל העובדה שהוצתה במיקום שאינו דליק.

המחבלים מציתים את האש 

גורמי הכבאות והביטחון משתלטים כעת על שריפה נוספת באזור, המתקדמת לכיוון הכפר הפלסטיני סלפית.

על רקע טרור הצתות, תושבת מודאגת הביעה אתמול חשש באחת מקבוצות הפייסבוק של תושבי העיר כי הלהבות יגיעו גם לאריאל. "סליחה מראש על הישירות , אבל מה מונע מחר בבוקר ממנקה ערבי או פועל ערבי מתוסכל, לקחת/לקנות/למצוא/לבקש (והאפשרויות הן רבות) מצית ולהדליק בלון גז? ואנחנו עיר לא גדולה עם רוח חזקה נורא, שכרגע מספיקה דליקה אחת וכל העיר עולה בלהבות…", כתבה התושבת.

בתוך כך, אמש פרסמה עירייה אריאל קריאה לארח בעיר תושבים שפונו מבתיהם בעקבות ההצתות.

מעיריית אריאל נמסר הבוקר כי "לפנות בוקר חוליית פח"ע ביצעה הצתה בצמחיה מחוץ לגבולות העיר. מצלמות הביטחון תיעדו את האירוע ובזכות עירנות של תושב האש כובתה במיידית. העיר בכוננות מתוגברת בכדי לתת מענה מקומי וכמו כן לסייע לרשויות אחרות".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

זיו ועדי שילון. צילום: רחל דוד, סורוקה

זיו שילון: "זה הניצחון הכי גדול שאני יכול להשיג, ההמשכיות"

יממה לאחר הולדת בנו השני, שאת חגיגת ברית המילה יחגגו בדיוק ביום בו נפצע לפני 5 שנים, זיו שילון בראיון ל"לפני כולם": "עברתי 5 שנים ארוכות ומורכבות והיום זו סגירת מעגל מדהימה עבורי"