19:56 17/10/2017
דף הבית > ספורט > תחת איומי דאעש: הנבחרת המריאה לאלבניה

תחת איומי דאעש: הנבחרת המריאה לאלבניה

נבחרת ישראל בכדורגל המריאה בצהריים (ה') לאלבניה ותשחק במוצ"ש באצטדיון הסמוך לעיר הבירה טירנה. טרם הטיסה, ויתר מאמן הנבחרת אלישע לוי על צירופו של ניר ביטון למשחק

נבחרת ישראל בכדורגל המריאה היום בצהריים (ה') לאלבניה. ישראל תשחק במוצאי שבת באצטדיון הסמוך לעיר הבירה טירנה, כאשר המצב הביטחוני עדיין מטריד את הנבחרת.  טרם היציאה לאלבניה נרשמה תקרית בין מאמן הנבחרת אלישע לוי לקשר סלטיק ניר ביטון.
מתוך הראיון לערוץ 20 שישודר הערב (ה') במהדורת 'היום שהיה' ב-23:35

לוי שחרר מסגל הנבחרת את ביטון לאחר שהאחרון ביצע עבירת משמעת במהלך אימון הבוקר וסירב להוראת המאמנים להצטרף לתרגול. ביטון תורגל אתמול בהרכב הראשון, אך באימון האחרון לפני היציאה הוא לא תורגל.

סוכנו של ביטון, דודו דהאן, פרסם "ההודעה שהוציאה ההתאחדות לתקשורת היום בצהריים לא מדויקת ועושה עוול גדול לניר. ניר אמר לצוות המקצועי בתמימות אמיתית שהוא עדיין לא חם. המאמן הסיק מכך מה שהסיק. כל מאמן שאימן את ניר בעשור האחרון, בארץ, בחו"ל ובכל נבחרות ישראל, יספר על אפס בעיות משמעת ואפס אי ציות להוראות, גם במישור המקצועי וגם במישור האישי. ניר היה תמיד ויישאר לעד , מופת כספורטאי וכאדם. ובכל זאת אני משריש ומחנך את שחקני כשהמאמן צודק גם שהוא לא צודק. וזה כמובן, תופס גם לעכשיו. ניר מכבד את ההחלטה ומאחל לנבחרת ישראל הצלחה באלבניה".

גם השוער אופיר מרציאנו, שנפגע בברכו באימון שלשום, שוחרר מהסגל. דני עמוס ממכבי פ״ת יצטרף לסגל השוערים של הנבחרת לנסיעה לאלבניה.

בינתיים בנבחרת רוצים להשאיר מאחור את האירוע עם ביטון, ועד הנחיתה בטירנה המטרה היא לגרום לשחקנים להתרכז במשחק. עד כה לא שוחחו עם השחקנים על המצב הביטחוני במטרה לא להסיט את תשומת ליבם של השחקנים. כזכור, ארבעה מחבלים חברי ארגון דאעש, תכננו לבצע פיגוע במשחק של הנבחרת ישראל באלבניה. על פי המשטרה האלבנית, הארבעה נעצרו הודות לדיווח של המוסד.

ישחקו תחת איומי דאעש. שחקני הנבחרת. צילום: התאחדות הכדורגל לישראל
ישחקו תחת איומי דאעש. שחקני הנבחרת. צילום: התאחדות הכדורגל לישראל

רותם קמר, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, אמר היום: "אמנם מדובר באירוע חריג מבחינתו, אך יחד עם זאת אנחנו מתכוננים עם כל המערך הארגוני והתפעולי. אנחנו בטוחים שמי שצריך לעשות העבודה הביטחונית יעשה אותה על הצד הטוב ביותר סביב המשחק. מבחינתו, ניתן לנבחרת את כל התנאים כדי שיגיעו למשחק מרוכזים כמה שאפשר ויוכלו להתעסק רק בכדורגל. יש לציין שבימים האחרונים הנושא הביטחוני נוהל ברמות הכי גבוהות, גם ממשלת אלבניה דאגה לתת את הערבויות לפיפ"א כדי שהמשחק יתקיים כמתוכנן"

אם בנבחרת ניסו להרגיע את השחקנים באמצעות התעלמות יחסית מהמצב באלבניה, אז קבלת הפנים בשדה התעופה הבהירה לכולם את המציאות. אנשי ביטחון רבים יצאו עם הנבחרת בטיסה הישירה לטירנה במטוס חכור, כאשר לראשונה גם כלב מאומן מיחידת העוקץ הצטרף לנבחרת במטרה להריח ולאתר חומרי נפץ.

בשדה התעופה האלבני שייסגר לדקות אחדות, ימתינו כוחות המשטרה לנבחרת. היציאה מהשדה תעשה בדרך צדדית המובילה ישירות למלון, כאשר ניידות ילוו את הנבחרת לאורך הצירים המאובטחים שייסגרו עם הגעתה.

למעט יציאה לאימונים ולמשחק, הנבחרת תהיה סגורה במלון עד ההמראה לישראל אור ליום ראשון.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלי טביב. צילום: פלאש90

טביב: "הקבוצה חייבת להשתפר כדי להתמודד על אליפות"

יום אחרי הניצחון הגדול על מכבי נתניה, בבית"ר מרגישים כי היכולת הזאת לא תספיק כדי לאיים על התואר. בינתיים, אוחנה סיכם עם ספונסר ראשי חדש