11:42 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > גורם מדיני: גילה חלק בלתי נפרד מישראל

גורם מדיני: גילה חלק בלתי נפרד מישראל

בתגובה לגינוי האמריקאי על אישורי הבנייה בשכונת גילה בירושלים, אומר גורם מדיני כי "לכולם ברור שגילה תהיה חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל בכל הסדר עתידי". גם בעיריית ירושלים לא מתרגשים

"מגנים ומודאגים מהדיווחים על בנייתן של 181 יחידות דיור בגילה מעבר לקו הירוק", גינה אתמול דובר מחלקת המדינה האמריקאית ג'ון קירבי את הדיווח על אישורי הבנייה בשכונת גילה הירושלמית. עוד אמר קירבי כי "כפי שהדגיש דוח הקוורטט, הצעדים האלה עלולים לקבע מציאות של מדינה אחת ומעלים שאלות קשות לגבי מחויבות ישראל להסדר שלום שיתקבל במו"מ עם הפלסטינים".

גורם מדיני בכיר התפלא למשמע הגינוי האמריקאי ואמר לחדשות 2 בתגובה כי "הביקורת אינה מובנת, מכיוון שלכולם ברור שגילה תהיה חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל בכל הסדר עתידי".

חוצפה אמריקאית. הפטריוטים על הגינוי האמריקאי על אישור בניית 600 יחידות דיור לפלסטינים בשכונת בית צפאפא (6.7.16)

אך נראה כי הגינוי האמריקאי לא עשה רושם על עיריית ירושלים וזו מסרה בתגובה: "אין שינוי במדיניות הבנייה בעיר. מקודמות תכניות בנייה הן ליהודים והן לערבים בכל חלקי העיר".

מדובר בתכניות בנייה במסגרתה אושרו על ידי הוועדה לתכנון ובנייה בירושלים 181 יחידות דיור ו-5 פרויקטים לתשתיות מרכזי קהילה בגילה. התכניות הוקפאו בתקופה האחרונה עקב הסכם הסיוע האמריקאי ובשל הגעתו של הנשיא ברק אובמה לארץ להלווייתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס, וכאמור, כעת הוסרה ההקפאה והן אושרו.

חלק בלתי נפרד. גילה. צילום: לשכת העיתונות הממשלתית
חלק בלתי נפרד. גילה. צילום: לשכת העיתונות הממשלתית
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"