11:18 16/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שקד על ה'ניו יורק טיימס': "ביצע חרפה עיתונאית"

שקד על ה'ניו יורק טיימס': "ביצע חרפה עיתונאית"

המחבל מרואן ברגותי כתב מאמר ל'ניו יורק טיימס' ועורר זעם רב בישראל. שרת המשפטים שקד: "לא ננהל עם המחבל הזה משא ומתן"

שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) התייחסה הערב בתכנית "לפני כולם" לשביתת המחבלים הפלסטינים בכלא והבהירה כי אין לנהל עמם משא ומתן בכלל. "השר לביטחון פנים אמר שאין בכוונתו לנהל משא ומתן עם המחבל הזה ואני מאמינה ומקווה שכך יהיה", אמרה שקד. "השביתה הזו היא חלק מקמפיין פוליטי שהוא מוביל במסגרת מאבקו מול אבו מאזן. צריך גם לזכור שהמחבלים האלה מקבלים בישראל הרבה יותר ממה שהחוק הבינלאומי דורש".

מתוך לפני כולם, ימים א-ה בשעה 19:15

באשר לעצם פרסום המאמר אמרה שקד כי עיתון הניו יורק טיימס "ביצע חרפה עיתונאית וחרפה מוסרית". לדבריה, "טוב שהם תיקנו את הטעות, אבל היא לא הייתה צריכה להתפרסם בכלל".

השרה שקד התייחסה גם לתוצאות משאל העם בטורקיה והביעה צער עליהם. "אנחנו עדים לרגע היסטורי", אמרה. "רואים לנגד עיננו כיצד דמוקרטיה קורסת – דווקא בשיטה דמוקרטית, והופכת לדיקטטורה. הניצחון של ארדואן הוא יום מאוד עצוב לכל שוחרי הדמוקרטיה, אבל מעבר לכך אנחנו לא נוהגים להתערב בענייניהם של מדינות אחרות".

לפני כולם

לפני כולם

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מטוס בואינג 787 דרימליינר של אייר-אינדיה. בקרוב בישראל דרך סעודיה? צילום: Julian Herzog

יוזמה: טיסה בין הודו לישראל – מעל סעודיה

במסגרת ההסכם הנרקם בין נתניהו למודי, חברת אייר-אינדיה תפעיל קו מדלהי לישראל - דרך סעודיה. היתרונות: הטיסה תתקצר, העלויות יוזלו ונורמליזציה היסטורית עם ריאד