לאחר חלופת ההאשמות ההדדיות אמש בין מפלגות והבית היהודי, מרגיעה היום שרת המשפטים את הרוחות ואומרת בכינוס כתבים פרלמנטריים שערך : "אם ראש הממשלה ירצה נוכל להמשיך עד סוף הקדנציה".

שרת המשפטים איילת שקד. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
שרת המשפטים איילת שקד. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"הקואליציה בהרכבה הנוכחי יכולה לשרוד עד סוף הקדנציה", היא אומרת, "כולל התקציב הבא לשנת 2019, למרות המשברים האחרונים".

לדבריה, "אם משווים את הממשלה הנוכחית לממשלה הקודמת, הממשלה הזאת הרבה יותר הומוגנית, עובדת הרבה יותר, עושה הרבה יותר דברים ולא תוקעים אחד את השני. כשהתקציב יעבור נוכל לעבוד בשקט במשך שנתיים, ולמרות המשברים אני רואה שהממשלה תוכל להחזיק מעמד".
"זה תלוי בנתניהו: אם ראש הממשלה ירצה לסיים את כהונתה, אני לא רואה סיבה שלא", היא הוסיפה.

אך למרות זאת, כאשר התייחסה לאפשרות כניסת 'המחנה הציוני' לממשלה, הביעה שקד הסתייגות ואמרה כי "אם נתניהו ייקח מאיתנו סמכויות משמעותיות – תהיה לנו בעיה".

מוקדם יותר היום, בראיון לרדיו 'קול חי', אמרה שקד כי "ראש הממשלה כבר שבוע וחצי שולח הודעות נגד הבית היהודי באמצעות הליכוד, והחלטנו לשים לזה סוף. אנחנו ממש לא יקירי 'ידיעות אחרונות', ולעומת זאת אם תפתח את 'ישראל היום' תראה הסתה פרועה נגד הבית היהודי.

הפטריוטים מדברים על הסערה בקואליציה סביב הקמת 'התאגיד'

לגבי ההאשמות שהוזכרו בעניין הדיבורים על חתירה תחת ראש הממשלה וחבירה לגורמים אחרים אמרה השרה בראיון: "זה הבל הבלים ועדיף שלא אתייחס לקשקוש הנ"ל. אני חושבת שמפלגות הממשלה צריכות לעבוד אחת עם השניה ולא אחת נגד השניה, ולהוציא הודעות אחת נגד השניה. זה מיותר. עדיף שהשרים יתעסקו במשרדים שלהם, גם לראש הממשלה יש הרבה דברים על הראש, כל ההודעות האלה מיותרות. עדיף שנעסוק בעשייה ולא בשליחת הודעות. בואו נעסוק בענייני מהות ולא בענייני שליחת הודעות".

שקד הביעה רצון להמשיך לקדנציה נוספת בתפקיד שרת המשפטים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.