4:22 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רשמית: ארגוני שמאל לא ידריכו את חיילי צה"ל

רשמית: ארגוני שמאל לא ידריכו את חיילי צה"ל

בעקבות מאבק ארגון "לביא" וחשיפת אתר "20" הרמטכ"ל גדי אייזקנוט קבע: מכונים אזרחיים לא יעבירו עוד פעילויות העשרה לחיילי צה"ל

בעקבות מאבק ארגון "לביא" וחשיפת אתר "20" הרמטכ"ל גדי אייזקנוט קבע: מכונים אזרחיים לא יעבירו עוד פעילויות העשרה לחיילי צה"ל

בחודש שעבר פנה עו"ד דורון ניר צבי מארגון "לביא" באופן דחוף למנכ"ל משרד הביטחון האלוף במיל' אהוד (אודי) אדם, וביקש לשלול את היתרי הכניסה לבסיסי צה"ל ולנתק קשר עם מרצים מהמכונים הממומנים ע"י הקרן החדשה – מכון הרטמן וארגון בינה, וכן לאסור הרצאות של אישים אלו בפני קצינים וחיילי צה"ל. בנוסף פרסם הארגון סרטון ששופך אור על הפרשה.

הסרטון שפרסם ארגון לביא

כעת נודע כי הרמטכ"ל החליט להכפיף בחזרה את נושא הדרכת החיילים לקציני צה"ל, כפי שנעשה עד 2007 בטרם הופרט. כך למעשה ביטל אייזנקוט את המכרז שיבחר את הגופיים האזרחים שהעבירו בשנים האחרונות סדנאות חינוך והעשרה לחיילי צה"ל.

"אנחנו חשופים ללא מעט ויכוחים פוליטיים מיותרים שנכנסים לשורות, גם של הפיקוד הזוטר, ורוצים להשאיר את הצבא חף מכל השפעות", אמר אמש קצין בכיר. "ההחלטה היא להחזיר את הכול ל'ירוק', כאשר מי שיפקד על זה הוא הצבא ואנחנו עכשיו עוסקים בסוגיה הזו, כאשר ההחלטה היא קודם כל לא ללכת למכרז חיצוני אלא לעשות את זה מתוך הצבא ובאחריותו".

לדברי הקצין, עד שיסיימו בצה"ל לגבש את המתווה החדש של הדרכת החיילים, ייתכן כי המכרז הנוכחי לסדנאות "ייעוד וייחוד" ו"מחצבי"ם" יוארך.

Screenshot_4
צילום מסך מתוך הסרטון של ארגון "לביא"
"הרעיון הוא לצמצם למינימום את הנוכחות ואת ההשפעה של גורמים חיצוניים, ולהשאיר את הוויכוח מחוץ לשורות הצבא. את הוויכוח הפוליטי ואת השסעים בחברה הישראלית, ולהתרכז במשימות המבצעיות והחינוכיות של צה"ל ושחיילים ומפקדים יראו קצינים בהרצאות הללו ולא מרצים חיצוניים", הוסיף הקצין.
בארגון "לביא" ברכו על ההחלטה: "החלטת הרמטכ"ל מהווה צעד חשוב, נכון ומתבקש כדי לשמור על שלמות צה"ל וערכיו. הפעילות המתמשכת של הארגונים החיצוניים שנפסלו כעת ע"י הרמטכ"ל גבתה מחיר כבד מרוח הלחימה של חיילי צה"ל. אנו בטוחים כי המהלך שעליו החליט הרמטכ"ל יוכיח את נחיצותו באופן מובהק החל מקורס הקצינים הבא".

ארגון לביא נגד פעילות הקרן החדשה בצה"ל

"דרכיהם נוגדות לחלוטין את רוח צה"ל ואת ערכי הדמוקרטיה, ומשלחות מדנים בתוך האוכלוסייה הישראלית, ובגינן מבוקש האמור להפסקת הקשר עם אישים אלו", כתב עו"ד ניר צבי במכתבו למנכ"ל משרד הביטחון.

מתוך 'הפטריוטים' 28.9.16

המרצים שאת דבריהם הביא עו"ד ניר צבי הם ד"ר דניאל הרטמן – נשיא מכון הרטמן שהתבטא באופן בוטה במיוחד כנגד ראש הממשלה ואמר בין השאר כי "אזרחי ישראל לא מבינים את המשמעות האמיתית, העמוקה, של אזרחות ושל מדינה דמוקרטית… הלוואי שהבעיה שלנו הייתה רק נתניהו, אז כן, ביבי חי בגרמניה של 1938". בהזדמנות נוספת אמר הרטמן כי " ישראל הנראית כמגשימה סטראוטיפים אנטישמיים, חושפת את יהודי העולם לביקורת מצד שכניהם המקשרים בין מדיניות ישראלית לעם היהודי התומך בה".

"דברים חמורים אלו של דניאל הרטמן מהווים לכאורה הסתה פרועה כנגד ראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו, ומציגים תפיסה מתנשאת ופטרונית כלפי כלל האוכלוסייה בישראל כאילו אינה מבינה מהי דמוקרטיה", כתב עו"ד ניר צבי.

בנוסף ציטט עו"ד ניר צבי את ליאור טל, ממייסדי בינ"ה, בדברים קשים שאמר על שר הביטחון ליברמן, וכן את אורית קמיר, מרצה בכירה במכון הרטמן ומחנכת את הקצונה הבכירה במסגרת המכרז שהוציא משרד הביטחון שכתבה לאחר מינוי ליברמן לשר הביטחון כי "בעת הרעה הזאת כולנו צריכים להיות ברחובות, לחסום את הפשיזם בגופנו; כמו באוסטריה. כן, ההשוואה מצמררת, אבל אקטואלית. אזרחי אוסטריה הצליחו להתגייס ולגייס מספיק שפיות כדי למנוע, ממש בדקה התשעים, ממש על חודו של קול, נשיאות פשיסטית".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

עורכת הדין ליסה בלום. צילום מסך מתוך יוטיוב

נשים קיבלו תשלום כדי להאשים את טראמפ בהטרדה

תחקיר של אתר "The Hill" חשף כי במהלך קמפיין הבחירות עורכת דין ידועה גייסה כספים לטובת נשים שלכאורה הוטרדו מינית על ידי נשיא ארה"ב