7:37 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רינה אריאל: "רוצחים לנו את הלל היום בפעם השנייה"

רינה אריאל: "רוצחים לנו את הלל היום בפעם השנייה"

למרות הבטחות בכירי הממשלה,כוחות מפנים כעת את "מצפה אביחי" שיושב בתגובה לרצח הלל אריאל הי"ד. אביה של הלל: "הרצח הבא הוא עניין של זמן"

בדקות אלו מתקיים פינוי של שטח 18 "מצפה אביחי" בקריית ארבע חברון. מדובר בשטח שדרכו חדר המחבל שרצח את הלל יפה אריאל הי"ד לפני כחודשיים, ומאז הרצח עלו תושבי קרית ארבע פעם נוספת לשטח בדרישה להקמת שכונה במקום. השטח נמצא בתוך הקו הכחול של קרית ארבע. בני משפחת אריאל נכחו במקום בעת הפינוי.

 הוריה של הלל הי"ד, הבוקר במצפה אביחי

"אנחנו קיווינו שאחרי הרצח של הלל יהיה פה מקום של חיים של ובנייה" אמרה הבוקר רינה אריאל, אמה של הלל הי"ד. "לצערנו אנחנו עדים היום לחורבן נוסף".

"מה שאני מרגישה זה שאני צריכה לעשות קריאה נוספת. פעם ראשונה- רצחו את הלל, פעם שנייה, עכשיו – מתכוננים לרצח הבא. ואנחנו אומרים שממשלת ישראל אחראית לזה שהיא הורסת ישובים", אמרה האם השכולה.

"אין עוד מילים להגיד. המצב מזעזע. רוצחים לנו את הלל היום בפעם השנייה", הוסיפה רינה הלל.

רינה ועמיחי אריאל, הבוקר במצפה אביחי
רינה ועמיחי אריאל, הבוקר במצפה אביחי

"אם היינו בעורף של מצפה אביחי, כעת אנחנו מרגישים מופקרים. שוב הפכנו לחזית", הוסיף עמיחי אריאל, אביה של הלל הי"ד.  "אף אחד לא מאשר את מצפה אביחי. המשנה ליועמ"ש גרעה את השטח שעליו אנחנו עומדים בזדון, כדי שלא יהיה רצף התיישבותי, כי צריך להילחם ביהודים שמתחברים אל אבותיהם".

עמיחי אריאל נהדף בדרכו למצפה
עמיחי אריאל נהדף בדרכו למצפה

לדבריו, "מדינת ישראל עושה עוד צעד כדי לא לבנות שכונה בגבעה 18, כפי שמנהל האזרחי קורא לה, מצפה אביחי. שוב בהחלטה לפנות את המקום הזה אחרי חודשיים וחצי, אנחנו מרגישים שהרצח הבא הוא עניין של זמן".

עמיחי סיפר כי מנעו ממנו להגיע לגבעה, "עצרו אותי פה בכח. המנהל האזרחי לחץ ושר הביטחון החליט שיפנו אותנו מכאן. זאת מסכת שמשנת 97' אני מתעסק איתה".

הוא מעריך כי הריסת בתים בהתיישבות תוביל לרצח נוסף, "אני יכול להגיד שהרבה יהודים נרצחו פה מאז. כנראה הבאים בתור גם. ככל שיהודים יחליטו להרוס עוד בתים יהודים, ועוד התיישבות יהודית תיהרס – ייהרגו עוד יהודים. זה הכל תלוי בנו".

 עמיחי אריאל, אביה של הלל הי"ד, הבוקר במצפה אביחי

מלאכי לוינגר, ראש מועצת קרית ארבע חברון, אמר: "בכאב רב אנו רואים את כוחות הביטחון מפנים את המשפחות שעלו לשטח 18, השייך לקריית ארבע – חברון. אנו שבים על דרישתנו לבניית שכונה במקום, ואני מצפה משר הביטחון לעצור כעת את הפינוי ולאשר לאלתר את הבנייה".

קרית ארבע חברון, שספגה אבידות קשות בגל הטרור, עומדת איתנה ודורשת מכל השרים וחברי הכנסת שהגיעו לשבעה של הלל אריאל הי"ד והתחייבו לפעול להקמת השכונה- לעמוד בהבטחתם ולפעול עד להשלמת בניית השכונה ואכלוסה", הוסיף לוינגר.

תושבים נחסמים בדרכם לגבעה. צילום: בשי דרשן/TPS
תושבים נחסמים בדרכם לגבעה. צילום: בשי דרשן/TPS

המצפה הוקם לזכר הלל יפה אריאל הי"ד

מצפה אביחי נקרא על שמו של אביחי לוי שנרצח יחד עם אביעד מנצור בצומת בית חג"י שבדרום הר חברון בפיגוע ירי בשנת 2005. המצפה יושב בתגובה לרצח הלל אריאל הי"ד ונמצא בשטח המוניציפאלי של קרית ארבע. אל מאבק המשפחות המתגוררות במצפה הצטרפו לפני כחודשיים עמיחי ורינה אריאל, הוריה של הלל, בפניה לממשלה.

האתר צופה ישירות על ביתה של הלל ואילו היתה במקום התיישבות יהודית, ייתכן והיתה נמנעת החדירה של המחבל באותו יום. לאחר הפיגוע עלו חמש עשרה משפחות למצפה וחזרו ליישב את המקום. הוריה של הלל הצטרפו למאבק המשפחות בפניה לממשלה. המתיישבים קיבלו גיבוי רחב משרי ממשלה, חברי הכנסת ורבנים שהגיעו לנחם את המשפחה.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, שמע מההורים השכולים, עמיחי ורינה אריאל, על הרצון להיות במרכז שכונת החרסינה ולא בקצה, מה שיושג באמצעות בניית שכונה במצפה אביחי. כ"ץ אמר כי יסייע בקידום ההליכים הסטטוטוריים הנדרשים ויעלה בפני שר הביטחון את חשיבות ההתיישבות המיידית במקום.

הלל יפה אריאל הי"ד
הלל יפה אריאל הי"ד

גם שר החינוך, נפתלי בנט, שניחם את המשפחה יצא לתצפית ממרפסת משפחת אריאל אל הגבעה, שמע הסבר מנציגי המשפחות הנמצאות בגבעה, הביע עניין וחיזק את המשפחות.

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי אמרה, "התיישבות איננה תגמול לטרור, אנחנו לא בונים בגלל שהם פוגעים בנו, אנחנו בונים ומיישבים את ארצנו כי זאת ארצנו. המקום הזה שאנחנו צופים עליו, מצפה אביחי, הוא חלק מההתפתחות הטבעית של האזור הזה של קריית ארבע, ואנחנו רוצים להמשיך וליישב את כל חלקי הארץ הזאת, כחלק מהזכות שלנו וכחלק מהמסר שלנו לאויבים שלנו – לא תסלקו אותנו מכאן לעולם".

תושבים נחסמים בדרכם לגבעה. צילום: בשי דרשן/TPS
תושבים נחסמים בדרכם לגבעה. צילום: בשי דרשן/TPS

"הבעיה כיום עם המצפה היא רק בעיית הגישה לגבעה, שעוברת באדמות פרטיות, אך גם לסיפור זה ישנו פיתרון. אביה של הלל אריאל ז"ל אומר "כדי לפתור את בעיית הגישה החליטו על רעיון של הקמת גשר אבל גם זה תקוע לא ברור מתי יצא לפועל", הוסיפה.

הצהרות נבחרי הציבור עומדות כרגע בשעת מבחן, לראות האם יעמדו בדבריהם ויסייעו לקרית ארבע להתרחב לשטחים שנמצאים בשטחה של קרית ארבע מלכתחילה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_6

אופנהיימר: "השבוע גבאי פגע בתומכיו"

יו"ר מפלגת העבודה אמר שלא צריך לפנות יישובים במסגרת הסכם שלום ועורר את חמת מצביעיו. יריב אופנהיימר: "זו אמירה שמנוגדת לבייס הפוליטי שלו"