4:16 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רצח את מעסיקו וחוזר לעבוד אצל יהודים

רצח את מעסיקו וחוזר לעבוד אצל יהודים

בתו של אבי אושר הי"ד שנרצח ע"י מחבל משוחרר, יוצאת בקמפיין נגד חזרתו לעבודה אצל יהודים במרחק 5 דקות נסיעה מהמקום בו רצח את אביה

שור מועד: מחבל ששוחרר 20 שנה לפני תום ריצוי עונשו בתור מחווה ישראלית לרשות הפלשתינית רצח בשנת 1991 את אבי אושר הי"ד שהעסיקו בשדות בקעת הירדן. המחבל נכלא ושוחרר בשנת 2013 ע"י מדינת ישראל במסגרת הפעימות לשחרור מחבלים, זאת למרות שנגזר עליו מאסר עולם. משהגיע להתגורר ולחפש עבודה מרחק 5 דקות נסיעה מביתה של מרב, בתו של אבי אושר הי"ד, הרגישה מרב כי עליה לזעוק על העוול: "אבא שלי נרצח פעם שנייה על ידי המדינה".

דיון הפטריוטים בנושא המחבל ששב לגור בסמיכות לקורבן

היום מנסה המחבל לשוב ולעבוד אצל חקלאים בבקעת הירדן. בתו של אבי, רב בנדר אושר, זועקת מתוך כאב ודורשת לסלקו מהמקום ולמנוע ולהזהיר את חקלאי האזור.

בראיון לערוץ 7 מספרת מרב על הטראומה העוברת על משפחתה מאז שחרורו של המחבל ואף עוד קודם לכן, ועל הקושי לראות את המחבל שרצח את אביה מנהל חיים חופשיים על ציר התנועה בו מתנהלים חיי המשפחה.

המחבל ניצל טוב ליבו של אבי

מרב מספרת על הימים ההם בשנת 1991: "הייתי בת 16 וחצי. אבא שלי עבד כחקלאי מצטיין במשואה, אחראי למטעי התמרים. הוא ואימא היו מהראשונים שהגיעו לבקעה".

אבי אושר הי"ד. הרוצח מחפש עבודה באותו מקום
אבי אושר הי"ד. הרוצח מחפש עבודה באותו מקום

"באחד מימי שישי לא שב אבי לביתו מהעבודה במטעים. חרב עלינו עולמנו", מספרת מרב. החיפושים אחרי אביה נמשכו במשך יום השישי על ידי מתנדבים וחברים, "עד שלמחרת, בשבת, תושבים חיפשו ומצאו אותו זרוק בכרם במשואה לאחר שהוא נשחט ונדקר בכל גופו".

מרב מספרת כיצד הוביל המחבל את אביה לאחד המטעים בתואנה של פיצוץ בצנרת. זאת לאחר 15 שנות היכרות ועבודה משותפת במשואה ובמושבים אחרים. אבי הי"ד הלך אחרי המחבל מתוך אמון מלא עד שזה התנפל עליו עם המצ'טה המשמשת לגדיד תמרים ורצח אותו. לאחר ביצוע הרצח גנב המחבל מרכבו של אבי את נשק ה-16-M שהיה נעול בתיבה ברכבו ונמלט מהמקום.

ממשיכה מרב ומספרת כי לאחר שנלכד סיפר המחבל כי ביצע את הרצח תמורת 500 שקלים שהוצעו לו מאנשי אש"ף וכי תכנן את מועד הרצח דווקא ליום זה, יום שישי, שבו השדות ריקים ממרבית הפועלים הפלשתינים.

"אבא שלי עזר לו, אבא שלי היה מוכר בנדיבות ובטוב לב שלו. הוא היה מביא להם שמיכות ואוכל", מספרת מרב וקובעת: "הוא ניצל את זה".

עוד מספרת מרב בראיון בגל"צ: "מפלצת רעה ואכזרית, רוצח קר, חושב שאולי עבר לנו ושכחנו איך הוביל אבא שלי בעורמה למטע התמרים בטענה שיש פיצוץ במים, איך בחר לרצוח אותו. הוא התנפל עליו באכזריות שאין לתאר, עם מצ'טה גדיד תמרים!!! אבי נאבק על חייו. הרוצח, לא הסתפק בדקירה אלא ב-14!"

עוד מספרת מרב: "גם לאחר שהקרב הוכרע ואבי נפל אל מותו, המחבל קשר אותו, החביא את גופתו היקרה של אבי אושר הי"ד, זרק אותה בטנדר בכרם ענבים סמוך"

"הוא לא היה שייך לארגון כלשהו. הוא התבקש מאש"ף לבצע רצח של יהודי תמורת חמש מאוד שקל והחליט לשחוט את אבי אושר הטוב, התם והישר".

נזכיר כי לפני ראשיתן של מחוות שחרור המחבלים היו שהזהירו בדיוק מהתרחיש הזה, תרחיש שבו בעקבות שחרורו של מחבל יפגשו בני משפחה שכולה את רוצח יקירם באקראי ברחוב, אלא שבמקרה זה מדובר במפגש שאינו אקראי, שכן רוצחו של אבי אושר מתגורר בסמיכות רבה למקום מגוריה של משפחת הנרצח.

"ג'ון קרי נשלח לפזר לנו רוצחים ברחבי המדינה

המחבל רוצח אבי אושר
המחבל רוצח אבי אושר

 

בשנת 2013 החלה ישראל במתן שורת מחוות לפלשתינים. זאת בעידודו ובתיווכו של מזכיר המדינה ג'ון קרי, וכהגדרתה של מרב אושר "שלוש פעימות שבהן ג'ון קרי נשלח כדי לפזר לנו רוצחים ברחבי המדינה". בפעימה הראשונה של שחרור המחבלים שוחרר הרוצח. "לא קיבלנו תמורתם כלום, גם לא חייל אחד, או גופה. לא הייתה שום אימא ישראלית שבגלל המחוות האלה ישנה יותר טוב בלילה", אומרת מרב וקובעת "זו הייתה מחווה פתטית לפלשתינים, מחוה טפשית ולא אחראית".

ומימי השחרור לימים הללו: "היום הוא יושב חמש דקות מהבית שלי, מנהל את חייו מול עינינו, גורם לנו לסבל בפעם השלישית, פעם ראשונה הרצח, פעם שניה השחרור וכעת הפעם השלישית. הוא רכש שופל מאוד יקר והוא עושה עבודות, מציג את עצמו בישובים ישראלים ללא בושה, מתחזה ועובד ללא בעיה. אני רואה אותו בכל יום על הכביש. זה צודק? זה נורמאלי?".

מרב מספרת כי את המידע על פניותיו של הרוצח לבעלי עסקים ישראליים לעבוד אצלם קיבלו מאותם בעלי עסקים שאליהם הוא פנה וביקש לעבוד והם לא ידעו כיצד להגיב. "הוא יושב כאן לא רחוק ממני. אני גרה בבקעות ובהוא בג'יסליג, במרחק של דקות ממנו, והוא עובד על הכביש שבו אני נוסעת. הוא נכנס למכולת שבין צומת חמרה לצומת אדם, מקום שבו גם יהודים קונים. הוא יושב בפנצ'ריה עם הנרגילה ומסתכל בזחיחות".

המדינה מאפשרת לרצח הזה להמשיך ולחיות

"מדינת ישראל גזרה עלינו חיי סבל. עוד לא התאוששנו מהשחרור, למה שמתם אותו כאן? בתעודת הזהות שלו הרי כתוב שהוא במקור משכם והג'יסליג נועד רק לרועי כבשים, אז למה שמתם אותו כאן? תחזירו אותו לשכם! אתם הורגים אותנו. מי מבטיח שמחבל כזה ששחט יהודי לא ייכנס עם שופל שקנה באוטובוס של ילדים? תסלקו אותו לשכם. אני מתחננת ואם צריך אשכב על הכביש בכניסה לכנסת בשביל זה. מספיק סבלתי. קשה לי ולילדים שלי. אנחנו לא צריכים לראות אותו".

"לא קיבלתי מענה כלשהו והוא התקבל כאן במסיבה, בקלאוות ואורות צבעוניים. אם ישראל נותנת לו את האפשרות אז למה שלא יחיה כאן…? הוא רצח את אבא שלי ועכשיו אכפת לו מאיתנו? המדינה מאפשרת לרצח הזה להמשיך ולחיות. תנו לנו לחיות ולהמשיך הלאה. אתם משחזרים לנו את הרצח כי שמתם מולי את הרוצח, וכל יום אני צריכה לזכור את הרצח. למה? לא נתנו למדינה? לא היינו בשביל המדינה? אנחנו לא חלק מישראל?".

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

עורכת הדין ליסה בלום. צילום מסך מתוך יוטיוב

נשים קיבלו תשלום כדי להאשים את טראמפ בהטרדה

תחקיר של אתר "The Hill" חשף כי במהלך קמפיין הבחירות עורכת דין ידועה גייסה כספים לטובת נשים שלכאורה הוטרדו מינית על ידי נשיא ארה"ב