"בנט מנסה למנף קמפיין פוליטי של מפלגה קטנה", כך תקף הבוקר (א') התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ (הליכוד) בראיון לגל"צ את שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי). זאת בשל התבטאויותיו של השר בנט כי מלחמה קרובה בגזרת עזה היא בלתי נמנעת. עוד אמר בנט כי אם רה"מ נתניהו יעלה בפגישתו הראשונה עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ את רעיון שתי המדינות "האדמה תרעד".

מתוך 'לפני כולם', יום א'

"זכותו של בנט לומר את דעתו כאחד מחברי הקבינט", הקדים השר לומר. "אני לא חושב שבתוך ממשלה צריך להציב אולטימטום".  עוד הוסיף כ"ץ: "אני רואה בחומרה התבטאות של חברי קבינט ובייחוד של אותו שר בקבינט שעומד בראש מפלגה קטנה, שמוכן לחמם את כל הגזרה מול עזה ולנבא ולהגיד שיש כאן מלחמה בלתי נמנעת וכל זה בגלל שיש שיקולים פוליטים וצרכים פנים מפלגתיים".

"בנט מנסה להרחיב את קהל התומכים על חשבון אינטרסים לאומיים והדבר צריך להקטע. אני נחוש לעשות את הכל כדי לוודא שהנורמות וההתנהלות שליוו את עבודת הקבינט במהלך ולפני צוק איתן לא יחזרו", הבהיר כ"ץ בעניין ההאשמות כי בנט הוא השר אשר הדליף את תמלילי מבצע 'צוק איתן'. "אני אומר בצורה חד משמעית כשר לענייני מודיעין שמצוי ביותר פרטים מאשר השר בנט למרות שגם הוא אמור להיות מצוי בפרטים, כל התבטאות של חבר קבינט על מלחמה בלתי נמנעת בעזה היא חסרת אחריות, מעידה על אי הבנה של השיח הביטחוני מדיני. האמירות האלה יוצאות חישוב מוטעה באזור והן יכולות להוביל לעימות שאיש מהצדדים לא רוצה בו כרגע".

כ"ץ התייחס לפגישתם הראשונה של רה"מ בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ שצפויה להתקיים השבוע. "מדובר בממשל ידידותי לישראל כמובן שישראל היא מדינה עצמאית", אמר." יש להגיע לתיאום עם ארה"ב לבניה בלי הגבלות בירושלים ובתחום השיפוט של כלל הישובים היהודים ביו"ש, להסיר את ההקפאה ולאפשר לישובים להתפתח ולהבנות".

השרים כ"ץ ובנט. צילום: פלאש 90
השרים כ"ץ ובנט. צילום: פלאש 90

"מי שמדבר על מדינה פלסטינית חי בהדחקה", טען כ"ץ. לדבריו, "יש הבנה רחבה מאוד בציבור ואצל רוב הגורמים העוסקים בכך העולם שאין שום היתכנות מעשית למהלך מהסוג הזה. במקום זה יש לנקוט ביוזמות מדיניות אזוריות. אני מקדם וממנף שתי יוזמות: ההפרדות מעזה בנית מאי מלאכותי מול חופי עזה שם יהיה גם נמל ומסילות איזוריות לשלום".

"עמדתי האישית היא נגד מדינה פלסטינית. אני לא רואה מצב בו ראש הממשלה מקדם את הנושא הזה", הבהיר השר.  על ההצעה למינויה של ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) לתת מזכ"ל האו"ם אמר שר התחבורה והמודיעין: "אם לבני יכולה להשתלב בפעילות של האו"ם, אני אישית רואה זאת חיובית".

"יש לי אמון בראש הממשלה. אני מקווה שהעננה הזאת תוסר במהירות והוא יוכל להמשיך ולהוביל את מדינת ישראל כפי שהוא נבחר לעשות", אמר השר בעניין חקירות ראש הממשלה. "צריך לאפשר לכל הגורמים לבצע את כל עבודתם במהירות, במקצועיות ובאחריות".

בתגובה להתקפת כ"ץ על בנט אמרה השרה איילת שקד (הבית היהודי) לגל"צ: "הוא התבלבל, אמירתו של בנט לגיטימית. צר לי שמטעמים פוליטיים מנסים לעוות את הדברים".

מהבית היהודי נמסר: "השר כץ מנהל קמפיין להחלפת נתניהו, הכולל הקמת מטה ותכנון מדוקדק להחלפתו, ומנסה להשיק את הקמפיין במתקפה אישית נגד שרים אחרים בממשלה. מוטב שיחזור לעסוק בפקקים בכביש 1 ובתאונות ולא יגרור את הבית היהודי לקרבות האישיים שלו נגד נתניהו".בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20