10:21 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רה"מ נתניהו והנשיא אובמה יפגשו השבוע

רה"מ נתניהו והנשיא אובמה יפגשו השבוע

לאחר חתימת הסכם הסיוע התקדימי בשבוע שעבר, הנשיא האמריקאי אובמה וראש הממשלה נתניהו צפויים להיוועד ביום רביעי בניו יורק

לאחר חתימת הסכם הסיוע בין ישראל וארה"ב – נשיא ארה"ב ברק אובמה ורה"מ בנימין נתניהו צפויים להיפגש השבוע, כך פורסם הערב בחדשות 2. עפ"י גורמים דיפלומטיים אמריקאים הפגישה תיערך ביום רביעי הקרוב יפגשו במלון בו ישהה אובמה בניו יורק. האמריקאים צפויים לפרסם הודעה רשמית בהמשך היום.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב ברק אובמה. ארכיון. צילום: פלאש 90
ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב ברק אובמה. ארכיון. צילום: פלאש 90
בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (א') התייחס ראש הממשלה לראשונה לביקורת שהוטחה בו בעקבות הסכם הסיוע שנחתם עם ארה"ב: "אני שומע כל מיני רעשי רקע ודיסאינפורמציה על ההסכם. אני מבקש להבהיר: מעולם לא הוצע לנו יותר". 

נתניהו הבהיר כי "לא הוצע לנו יותר כסף, אפילו לא דולר אחד, ולא הוצעו לנו טכנולוגיות מיוחדות. אלו סילופים ובדיות של גורמים אינטרסנטיים, או שהם אינם מצויים בעובדות או שהם מסלפים את העובדות, והם גם כמובן משדרים כפיות טובה, וזה בעיניי הדבר העצוב ביותר, כפיות טובה אל מול ידידתנו הגדולה והטובה ביותר, ארצות הברית".

"בשבוע שעבר חתמנו על הסכם הסיוע הביטחוני עם ארצות הברית לעשור הקרוב. ישראל תקבל 38 מיליארד דולר כדי לחזק את העוצמה הצבאית שלנו וכדי לחזק את מערכות ההגנה שלנו נגד טילים. אני מבקש להודות לנשיא אובמה, לקונגרס האמריקני, לעם האמריקני. התמיכה בישראל בארצות הברית חזקה מאי פעם, היא חוצה מפלגות, היא חובקת את ארצות הברית לאורכה ולרוחבה והיא באה לידי ביטוי בהסכם זה", הבהיר רה"מ.

הסכם הסיוע עם ארה"ב. מתוך הפטריוטים 18.9.16

"זהו הסכם הסיוע הגדול ביותר שארצות הברית העניקה למדינה כלשהי בתולדותיה, וההסכם הזה מוכיח את עומק היחסים ואת עוצמת היחסים בין ישראל לארצות הברית", הוסיף.

"ישראל הציגה את הצרכים שלה כפי שהיא ראתה אותם לפי תסריטים שונים", הסביר הבוקר גורם אמריקאי בכיר. "שאלנו הרבה שאלות וניסינו להגיע להסכמה על הצרכים אל מול המשאבים שיש לנו. לא הייתה מחלוקת רצינית על הצרכים העיקריים, אבל הישראלים הציגו צרכים שהיו גדולים יותר מהמשאבים שלנו".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פורץ שנתפס בבנק בירושלים. צילום: דוברות המשטרה

פורץ נתפס "על חם" במהלך שוד בנק בירושלים

המשטרה עצרה לפנות בוקר תושב שועפט בן 23 במהלך פריצה לסניף בנק בדרום ירושלים, כשהוא מסתובב במקום ומחטט במגירות