בראיון לעיתונאית הישראלית ב'ניו יורק טיימס מגזין' סיפקה  הצהרות שונות ו"תיאום כוונות" במה שהגדירה הכותרת כ"מלחמת התרבות של ".
"רגב עושה כמעט כל מה שהיא יכולה כדי להרחיק ולעצבן את מי שהיא מחשיבה האליטות", הסבירה הכותבת מרגלית. על הכוונת, בין היתר, תאגיד השידור הציבורי החדש. "לא יעלה על הדעת כי נצטרך להקים תאגיד שאיננו יכולים לשלוט בו", צוטטה .

"לא אתן". רגב. צילום: פלאש 90
"לא אתן". רגב. צילום: פלאש 90

"נבטיח נאמנות לחוקי המדינה"

את הראיון בעיתון האמריקאי העניקה רגב על רקע דרישתה לביטול הופעת הזמר תאמר נאפר השבוע בפסטיבל חיפה, וכפי שהגדירה זאת השרה: מאבק "בהסתה נגד מדינת ישראל במסווה של יצירה וחופש ביטוי". ועל כך, אומרת רגב "אם אתה לא נאמן למדינה, אתה צריך להיענש".
"יש קבוצה חדשה בימין שאומרת: אנחנו מסרבים להתכופף עוד. אנחנו מסרבים לתת לשמאל להחליט עבורנו אם אנחנו בשלטון", אמרה, וקבעה כי "אנחנו נבטיח נאמנות לחוקי המדינה!".

ומי הם חיילי החזית במאבק הזה? "אני רוצה להביא את הנושא המזרחי למרכז הבמה ולא לברוח ממנו. כך גם את הפריפריה", הכריזה רגב, וטענה כי צריך "לא לפחד, לא לקבל את האמירה שאנחנו בהמות ושאנחנו לא יותר ממנשקי מזוזות".

הקו שמובילה שרת התרבות אחיד ולא מתפשר. את אותם הדברים שהיא מכריזה על במת טקס פרסי אופיר בארץ, היא אומרת גם לניו יורק טיימס. "אם כמוסד תרבותי תחליט שלא להופיע ביהודה ושומרון ולהחרים אוכלוסיה שלמה כי היא גרה שם, זה בסדר. אבל אתה לא תקבל את המימון שלך ממני", מסבירה רגב. "אם תעשה מחזה על מחבל שאומר שהוא תומך בהרג חיילים, אתה לא תקבל מימון. לא ממני".

סרט מלחמה. מתוך 'לפני כולם עם שרון גל' 25.9


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.