3:28 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רגב: "ההשוואה של נתניהו להיטלר – שפל חדש"

רגב: "ההשוואה של נתניהו להיטלר – שפל חדש"

עובדת ערוץ 10 השוותה אמש בין הצורר אדולף היטלר לרה"מ בנימין נתניהו. לאחר שגרר תגובות קשות, הפוסט הוסר. העובדת: "בדיחה שלא הובנה כהלכה".

אמש (א') פרסמה רות אלבז, תסריטאית בתכנית הלילה של אסף הראל בערוץ 10, תמונת הסתה בפייסבוק בה השוותה בין הצורר אדולף היטלר לרה"מ בנימין נתניהו. התגובות לא איחרו לבוא ואלבז הסירה את הפוסט. רגב: "שפל חדש".
הפוסט שנמחק. צילום מסך
הפוסט שנמחק. צילום מסך
בתמונה נראה היטלר משקיף ממרפסת אל המונים ואומר "הרבה הגיעו לתדריך היום", כאשר הדבר מהווה רמז לתדרוכי העיתונאים שעורך ראש הממשלה נתניהו בתקופה האחרונה. נציין כי על אף ההשוואה הברורה בכיתוב המצורף לתמונה אמרה רות כי היא "לא משווה". זמן קצר לאחר שעורר הפוסט סערה הוא הוסר ע"י אלבז מהפייסבוק.
"ההשוואה של נתניהו לנאצי הארור שרצח מיליונים מבני עמנו, מעידה על השפל החדש שהגיעו אליו אבירי ההומניזם", אמרה שרת התרבות והספורט מירי רגב לעיתון 'ישראל היום'. "דעתם נטרפת מהעובדה שהם מאבדים את כוחם, מאבדים את העם ומאבדים את המצפן המוסרי", הוסיפה.
השרה מירי רגב. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90
השרה מירי רגב. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

ח"כ ענת ברקו (הליכוד) אמרה: "מי היה מאמין שבמדינת היהודים יבוזה כך זכר השואה. רות אלבז, בשנאתה העיוורת והמעוורת, מציגה דרדור מוסרי וערכי, וגולשת לתהומות שאין חזרה מהן".

ח"כ ענת ברקו. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ח"כ ענת ברקו. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
בטרם פורסמה הבוקר (ב') כתבת שער בעניין בעיתון "ישראל היום", מיהרה אלבז להגיב על הפרשה בעמוד הפייסבוק שלה: "מתנצלת אם פגעתי. מדובר בבדיחה שלא הובנה כהלכה. בשום שלב לא התכוונתי להשוות בין נתניהו להיטלר, אלא רק להצביע על האבסורדיות שבקבלת תכתיבים כפי שהם. הסרתי את הפוסט ברגע שהבנתי שאנשים נפגעו".

נציב פניות הציבור נגד ערוץ 10: "הומור על חללי צה"ל הוא בזוי"

נזכיר כי אין זו הפעם הראשונה בה צוות תכנית "לילה טוב עם אסף הראל" מעורב בהתבטאויות מבישות. בעקבות סרטון בתכנית, הלועג ליוני נתניהו ז"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו החלה בהליך הפרה נגד ערוץ 10.
"הומור על חללי צה"ל הוא הומור בזוי שאין לו מקום". 

לנציבות פניות הציבור ברשות השנייה הגיעו תלונות רבות על הסרטון שלעג ליוני נתניהו ז"ל שפיקד על מבצע אנטבה ומתח ביקורת על השתתפותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס באפריקה. נציב פניות הציבור דוד רגב כתב במענה לפונים כי "הומור על חללי צה"ל הוא הומור בזוי שאין לו מקום".

בערוץ 10 בחרו להאשים את תבונתם של הצופים בכך של הבינו את הסרטון ואמרו: "בתוכנית הסאטירה של אסף הראל לא הייתה שום כוונה לפגוע בזכרו של יוני נתניהו ז"ל ואף לא בחיילי צה"ל ומי שהקריבו את חייהם למען מדינת ישראל. אנו מביעים התנצלות עמוקה בפני הצופים שהבינו באופן שונה את התוכנית".

תגובת ערוץ 10
תגובת ערוץ 10 לסרטון
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

עורכת הדין ליסה בלום. צילום מסך מתוך יוטיוב

נשים קיבלו תשלום כדי להאשים את טראמפ בהטרדה

תחקיר של אתר "The Hill" חשף כי במהלך קמפיין הבחירות עורכת דין ידועה גייסה כספים לטובת נשים שלכאורה הוטרדו מינית על ידי נשיא ארה"ב