רבני אמריקה תומכים במתווה הכותל: במכתב שפרסם היום איגוד הרבנים של אמריקה נכתב כי "איגוד הרבנים מביעה את תמיכתו ברבנות הראשית שכל התפילות וענייני הדת בכותל וסביבתו צריכים להיות ע"פ ההלכה והמסורת היהודית". עוד הוסיפו בארגון כי "הארגון מברך את רה"מ בנימין על ההגנה של המסורת היהודית בכותל המערבי ועל כך שהוא לא מקבל דרישות שונות מגורמים זרים. הארגון מתפלל ומברך את תושבי ישראל ואת רה"מ על שמירת הקדושה בכותל המערבי".

מתוך "", ימים א-ה בשעה 22:00

מדובר בארגון וותיק שנוסד לפני למעלה מ-70 שנה ומונה למעלה מ-950 אורתודוקסים. המכתב מהווה תמיכה בממשלת ישראל המותקפת בימים אלה מבית ומחוץ על ביטלו של . ההתקפות מגיעות בעיקר מצד ארגוני שמאל, הרפורמים והקונסרבטיבים וכוללות איומים להפסיק את התרומות והתמיכה במדינת ישראל. לצד החשש ממשבר עם יהדות התפוצות המכתב מסמן תקוה שאולי יהדות אמריקה בכל זאת ניצבת לצידה של מדינת ישראל בהחלטותיה ומדובר בסערה בכוס מים שתחלוף.

כזכור, בשבוע שעבר ביטלה הממשלה את ההחלטה לתת לרפורמים חלק בניהול מתחם הכותל. במקביל עלתה גם יוזמה לחוקק חוק גיור לפיו רק מתגיירים של הרבנות הראשית יוכלו להירשם לנישואין ולקבל אזרחות. עם זאת, לאור הלחצים שהופעלו גם מצד גורמים בקואליציה הוחלט להשעות את היוזמה לחצי שנה ולחכות למסקנותיה של וועדה שיקים ראש הממשלה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.