20:01 17/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רבנים נועדו עם הרמטכ"ל על רקע שילוב לוחמות

רבנים נועדו עם הרמטכ"ל על רקע שילוב לוחמות

על רקע הכוונה לשלב חיילות כלוחמות בחיל השריון נפגשו אמש (ב') רבנים בכירים בציונות הדתית עם הרמטכ"ל גדי אייזנקוט וביקשו הבהרות. דובר צה"ל: "פגישה שגרתית"

על רקע הכוונה לשלב חיילות כלוחמות בחיל השריון נפגשו אמש (ב') רבנים בכירים בציונות הדתית עם הרמטכ"ל, כך נחשף הבוקר בגל"צ. היום צפויה להתקיים פגישת חירום נוספת בנושא.

לוחם ולוחמת. בקרוב גם בשריון? צילום: דובר צה"ל
לוחם ולוחמת. בקרוב גם בשריון? צילום: דובר צה"ל

כזכור, לפני כשנה וחצי החליטו בצה"ל כי נשים לא יוכלו לשרת כלוחמות שריון, בעקבות ממצאי בדיקה פיזיולוגית שערכו בצה"ל. למרות זאת, באחרונה התחדשה עבודת המטה שנועדה לבדוק את האפשרות לשלב בכל זאת נשים בחיל השריון. לדברי תא"ל ערן שני, ראש חטיבת תכנון ומינהל כוח האדם בצה"ל, הנושא נבחן מחדש.

הרבנים נועדו עם הרמטכ"ל וביקשו הבהרות

בפגישה שנערכה בתחילת השבוע בין שלושה רבנים לרמטכ"ל, גדי אייזנקוט,  ביקשו הרבנים הבהרות לגבי הכוונה לשלב נשים בחיל השריון באמצעות פקודת השילוב הראוי.

לדברי הרבנים נחצו קווים אדומים ועל כן "אי אפשר לעבור לסדר היום. צריך לשנות את הפקודה". אמש נפגשו רבנים מזרמים שונים בציונות הדתית ובהם ראשי מכינות קדם צבאיות וראשי ישיבות הסדר וניסו לטקס עצה. בין הרבנים הייתה הסכמה כי הגבולות מטושטשים וכי יש לקבל החלטה היסטורית בנושא.

 נשים משוריינות. מתוך 'הפטריוטים' 

יש לציין כי ההתנגדות לשירות מעורב של לוחמים ולוחמות יחד איננה ייחודית רק לרבנים. בשבוע שעבר התנגד לרעיון גם האלוף במיל' יפתח רון-טל ואמר כי מדובר ב-"שערורייה שתפגע בכל מה שרק ניתן להעלות על הדעת וגם ביכולת צה"ל". לדבריו, "להכניס בנים ובנות ביחד לתוך טנק זה טירוף מערכות קולוסלי".

בראיון שהעניק אל"מ במילואים רז שגיא לעלון השבת 'עולם קטן' גיבה גם הוא עמדה זאת. הוא חשף כי "חיל הרפואה ומחלקת כושר קרבי קובעים במפורש שיש מדדים שונים לגברים ולנשים. חקרנו חיילות, קצינים, מג"דים – והתשובה ברורה. הם לא קוראים לזה 'להוריד את הרף' אלא 'התאמה', שזו מילה מכובסת להורדת הרף".

לטענתו של שגיא, יש בצה"ל מי שרוצים "שעם ישראל יאמין שהמערכה היא דוסים נגד נשים, ואני, חילוני שנולד בקיבוץ של השומר הצעיר, אומר להם: אתם מביאים את מדינת ישראל לסופה". אך גם הוא מודה כי "שילוב נשים בצבא חשוב בעיניי מאוד. אני לא דוס ואין לי שום בעיה עם שילוב נשים בתפקידים שהולמים אותן – וכבר היום הן משולבות ב-92% מהתפקידים. שילובן בשמונת האחוזים הנותרים יהיה בכייה לדורות, ולא רק כי הבנות תיפגענה אלא כי זו תחילת סופו של צה"ל".

מדובר צה"ל נמסר: "אנו מאשרים את קיום הפגישה בין הרמטכ"ל לרבנים הבכירים". עוד נמסר כי מדובר בפגישה שגרתית לליבון העניינים.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

דייגים בנמל עזה. צילום: פלאש 90

מרחב הדיג בעזה יוגדל לרגל עונת הדגה

צה"ל אישר את הגדלת מרחב הדיג בדרום רצועת עזה משישה מיילים ימיים לתשעה בחודשים הקרובים: "מזון ומנוע כלכלי"