נתניהו התייחס לפני זמן קצר לפרשיות השונות במהלך שעת שאלות הח”כים במליאת הכנסת. בין היתר, התייחס נתניהו לפגישות שקיים עם מו”ל ידיעות אחרונות נוני מוזס ולסיבות שגרמו לו להפיל את הממשלה וללכת לבחירות לפני כשנתיים.

תשובות רה”מ לח”כים. מתוך ‘לפני כולם’ (ד’)

“במהלך הבחירות האלו שבהם אני ומשפחתי, אשתי וגם ילדי, ספגנו התקפות איומות ויום יומיות מצד ידיעות אחרונות, מידי שעה ב-Ynet, אחרי שמנצחים את הבחירות אני עומד על כך שבהסכם הקואליציני לא יוכלו להגיש חוק כזה בלי אישור שלי. אין מי שנלחם בחוק ‘ישראל היום’ יותר ממני ממקום של חופש הביטוי ופלורליזם. אף אחד לא נלחם ואותי מאשימים? לפני שחוקרים אותי צריך לחקור את כל 43 הח”כים שהצביעו בעד”, טען נתניהו.

“לא צריך לחקור איש ואישה כי כשמדובר ביחסים מורכבים בין התקשורת לפוליטיקה לא חושב שצריך לחקור אף אחד. אבל לאור הטראראם של התקשורת והצביעות שלכם ,אתם תבדקו מי יזם את החוק ומדוע הגישו. מי הצביע בעד ומי נמנע, ואיזה כיסוי תקשורתי קיבלו בידיעות אחרונות ו-Ynet אבל את זה אתם לא דורשים כי הצביעות חוגגת ואתם רוצים להפיל את ממשלת הימין בראשותי”, הוסיף.

“מותר לפי החוק לקבל מתנות מחברים אבל מעוותים את החוק. חוק אחד לנתניהו וחוק אחד לכל השאר. אם מותר לקבל מחברים, אז אומרים: ‘אלה לא החברים שלך’. פוליטיקאים אנשי תקשורת פרשנים אומרים את זה: מהלכים איימים על גורמי אכיפת החוק – אם אתם לא מגישים כתב אישום נגד נתניהו. תביא לנו  את הראש של נתניהו. יש פה קמפיין חסר תקדים של ציד ורדיפה. המטרה היא להחליף שלטון באמצעות לחץ על היועמ”ש כדי שיגיש כתב אישום בכל מחיר”, טען.

“אין סוף מספרים ותיקים, זו השיטה. אין סוף לציד. אין גבול לרדיפה ולשקרים. הפוליטיקאים עובדים על שיטת מצליח, אולי בסוף הלחץ יצליח. אחרי שיסגרו את כל התיקים והבדיקות יצטרכו לתת משהו . כתב אישום על משהו, לא משנה על מה. לא הייתה פה שום ממשלה ולא מחליפים ראש ממשלה בחקירות. יש לי חדשות: אני אמשיך להוביל את מדינת ישראל למען אזרחי ישראל עוד שנים רבות וכדאי שתתחילו להתרגל לזה”, אמר ראש הממשלה.

רה”מ במליאת הכנסת, היום

רה"מ נתניהו במליאת הכנסת, היום. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
רה”מ נתניהו במליאת הכנסת, היום. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

לאחר מכן נאם יו”ר האופוזיציה ח”כ בוז’י הרצוג (המחנה הציוני) והתייחס אף הוא לחקירות רה”מ. לטענתו, על נתניהו להתפטר ו”להחזיר את המנדט לבוחר”. ח”כ דוד ביטן (הליכוד) ביקש מיו”ר הכנסת לשאול גם את יו”ר האופוזיציה שאלות. “מה עם זכות השתיקה ח”כ הרצוג?”, קראה השרה מירי רגב.

סיעת “המחנה הציוני” זימנה שעת שאלות ח”כים  עליהן ישיב ראש הממשלה בנימין נתניהו. חברי הכנסת מהאופוזיציה דרשו מרה”מ התייחסות לחקירות המתנהלות נגדו, אך נדחו ע”י יו”ר הכנסת שהבהיר כי התקנון אוסר על התייחסות לעניינים משפטיים.

לשאלת חבר כנסת מוקצבות 2 דק’, תשובת רה”מ היא עד 3 דק’. שלושת רבעי מהשאלות ישאלו ע”י האופוזיציה ורבע מהשאלות יגיעו מהקואליציה. בשל כהונתו של נתניהו גם כשר התקשורת ושר החוץ, הזמן המוקצב לשאלות הוא 80 דקות.

ח”כ יעקב פרי (יש עתיד) שאל מדוע לא מונה ראש מל”ל כבר למעלה משנה? “אני מיניתי את יעקב נגל כממלא מקום. הוא יוצא מן הכלל יש לו רקע ביטחוני טכנולוגי”, אמר נתניהו. “הוא מהנדס טילים והוא מבין את הנושאים הביטחוניים מדיניים לפרטי פרטים”. נתניהו סיפר כי הוא ביקש מנגל להיכנס לתפקיד באופן קבוע אך טרם נענה.

ח”כ דב חנין (הרשימה המשותפת). שאל על פרשת המתנות מארנון מילצ’ן. “האם מדובר בטובות הנאה אסורות מבעל הון או שמדובר בחבר קרוב שהסתרת שהיית בניגוד עניינים (כשר תקשורת – מילצ’ן הוא מבעלי ערוץ 10 ב”ב)?

יו”ר הכנסת, ח”כ יולי אדלשטיין אמר כי לא תהיה חריגה מהתקנון וכי שאלות שאינן בתחומי משרדו של רה”מ לא יענו.

רה"מ נתניהו במליאת הכנסת, היום. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
רה”מ נתניהו במליאת הכנסת, היום. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח”כ רויטל סוייד (המחנה הציוני): “לא ידעת שעו”ד שמרון ייצג את גנאור. מדוע גם אחרי שנודע לך את ממשיך להעסיק אותו ואת שותפו שנשלחו מטעמך לייצג את המדינה?”.

“אתם רוצים שאתייחס לכל הפרשיות שעולות חדשות לבקרים” אמר נתניהו וסוויד התפרצה “האם אתה אומר שיש פרשיה?”. נתניהו השיב: “למה את הורסת לחברים שלך? למה את רוצה שיהיה פה ספויילר. אתייחס בסוף כמכלול. אל תקלקלי, תתאפקי”.

ח”כ יואב בן צור (ש”ס). שאל בעניין אישור 2,500 יחידות הדיור ביו”ש. “מצוקת הדיור של הציבור החרדי ידועה .זקוקים לעשרות אלפי דירות. מדוע לא אושרו אלפי יחידות בבית”ר או בקרית ספר?”. נתניהו הזכיר את אמירתו של הנשיא האמריקאי היוצא ברק אובמה לפיה לא תיבנה אפילו לבנה אחת ביהודה ושומרון. והוסיף כי “היו לבנים ב-8 שנים אלו, יוצאים מהתקופה הזו בפעימה אחת, תהיינה עוד פעימות. מבינים את מצוקת הדיור של הציבור החרדי”.

ח”כ אוסאמה סעדי (הרשימה המשותפת) דיבר על הריות הבתיים בקלנסואה ובאום אל חיראן בחודש האחרון. “היו פגישות איתך ועם ראשי הרשימה המשותפת, והצענו פתרון לבעיית הבתים ללא רישיון. הרשויות מעכבות תכניות מתאר בקלנסוואה, הצענו פתרון להקפיא את כל צווי הריסה לתקופה מוגבלת וראשי הרשימה מתחייבים לא לבנות בלי היתר עד האישורים, למה אתה לא נותן ולא מדבר עם ראשי הרשימה, למצוא פתרון? במקום לדבר שולחים דחפורים”.

רה”מ עונה לשאלתו של חה”כ אחמד טיבי, היום 

נתניהו השיב: “אין ממשלה ואין רה”מ שפעל יותר לסגור את הפערים ולהשקיע בישובים ובכפרים של המגזר הערבי יותר ממני. תכנית גדולה הייתה בהיקף מליארד וחצי ש”ח יותר מכל ממשלה. העברנו תכנית נוספת של 13 מליארד שח” לאזרחים הערבים לסגור פערים ומליארד ש”ח שהוצאו לפיתוח בניה ותכנ. הישג חסר תקדים, מתוך אמונה שצריך לקחת את אזרחי ישראל הערבים ולשלב אותם ולהצעיד אותם קדימה. משהו מנסה למשוך אותם אחורה. אין בניה, משקיעים ומדברים על בניה לגובה. בבקשה יש פתרון והוצעו פתרונות לכל המקומות שנדחו. במקום זה באה התססה בלתי פוסקת. ח”כים שמצייגים – במקום להרגיע אתם מתסיסים”.

ח”כ איילת ורבין (המחנה הציוני) התייחסה לחקירות רה”מ ויו”ר הכנסת ביקש להמשיך לשאלה הבאה. רה”מ: “נוגע ללבי הדאגה שלכם, אני מקבל את ההחלטות על מה שאני חושב שחשוב למדינת ישראל ובטחונה”. גם ח”כ תמר זנדברג (מרצ) התייחסה לחקירות ושאלה האם רה”מ יתפטר אם יוגש נגדו כתב אישום. אדלשטיין: “לשאלה הבאה”.

ח”כ מנחם אליעזר מוזס (יהדות התורה): “מיסוי כל יחידת דיור למעלה מ-60 אחוז , איך אפשר להוזיל דירה אפילו במחיר למשתכן, אולי לחזור לתקופה שנותנים מענקים לדירת יד שניה? מאחל לך שבעז”ה מהר מאד תנצל ותתגבר על אלו שרוצים בשקיעתך “ועתה תעלה מעלה מעלה”.

רה”מ: “אתה יכול לשנות את מגמת המחירים רק את מהגדיל היצע, להגדיל את היצע הדירות באופן משמעותי זה הסכמי גג עם רשויות מקומיות, מחיר למשתכן וכיוון שהעלת הצעות אחרות נעשה זאת. גם פריסת התשתיות מקרב ומייצר עתודות קרקע לייצר אפשרויות דיור, כל הציבורים – חרדי, ערבי .זה לוקח זמן אבל בסוף זה הגדל ההיצע, את ההצעה שלך אעביר למשרדים הנוגעים בדבר”.

.יו"ר האופוזיציה הרצוג במליאת הכנסת, היום. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
.יו”ר האופוזיציה הרצוג במליאת הכנסת, היום. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח”כ אלעזר שטרן (יש עתיד): “האם תתמוך בימים הקרובים בהארכת כהונתו של מפכ”ל המשטרה?”.

נתניהו: “אבחן את הצעתך, ממשלות ישראל בחנו את ההצעה הזו והיו שיקולים אחרים ממה שאתה חושב. שר הבטחון הוא לא זה שהאריך לרמטכ”ל אלא ביחד הארכנו, יש סיבה שיצרו את זה כדי לבחון דברים אחרים. מאחל לגדי אייזנקוט החלמה מהירה אך הסידור שהונהג בממשלות הוסדר משיקולים אחרים לגמרי”.

סערה במליאה לאחר שח”כ זוהיר בהלול (המחנה הציוני) משווה עצמו כנידון למוות שיכול לשאול רק שאלה אחת מתוך שאלות רבות לרה”מ. “רה”מ מזלזל בח”כים בכנסת ישראל. מסתתר מאחורי תקנון שלא מעניין אותך ואתה לא עונה לגבי שאלות לגבי משרתך ולאו דווקא בחקירות, האם אתה מוכן להשמיע בכנסת את נכונותך להשעות את עצמך ברגע שיוגש כתב אישום?”.

אלדשטיין אומר כי לא תינתן תשובה ומנמק לח”כים הנסערים: “סעיף 47 אומר לי מה לעשות בהקשר של שאלה משפטית”.

ח”כ אבו מערוף (הרשימה המשותפת): “אתמול הייתה שביתה כללית במחאה על הריסת בתים שבנו על אדמות שלהם, מדבר לגבי הבניה הלא מוסדרת, האם יסדיר את הבניה הלא מוסדרת?”.

רה”מ: “למגזר הדרוזי זה יום חג היום, חג הנביא. ההנחה בשאלתך שיש אכיפה סלקטיבית ולא שוויונית. לצערנו יש לפעמים מצבים שאזרחים שנמצאים וגרים במקום הרבה זמן ויש צו בימ”ש וזה מחייב, כמו שרוצים שיחוייב במקום אחד, מחוייב גם במקום אחר. אנחנו מכבדים את החלטות בימ”ש, מגיע יום והגיע יום וזה לא מופעל באופן סלקטיבי. אין אמת במה שאתה אומר”.

ח”כ נורית קורן (הליכוד): “פרשת ילדי תימן – שמחה לשתף שאחרי 8 חודשים יו”ר הקואליציה ח”כ דוד ביטן הודיע על הקמת הועדה לחקר האמת בפרשה שאני אעמוד בראשותה. ראשית- תודה, רה”מ האמיץ והיחיד שהתגייס לחקר האמת בפרשה המזעזעת הזו ועכשיו תזכה לטיפול הולם. מודה למשפחות ולמאגר הגנטי, הפגשתי השבוע בין מאומץ למשפחה. מה הניע אותך לפתוח את החיסיון בפרשה הזו?”

.מליאת הכנסת, היום. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

רה”מ: “פרשת ילדי תימן ועדות נוספות בישראל, פרשה כואבת שמלווה עשרות שונים, זה עלה מעת לעת ואני שאלתי – יש אמת בדבר, מה הבסיס העובדתי? זה מזעזע חוטפים ילדים מהוריהם למשפחות. הגיעו אלי לפני 10 חודשים, את נורית עם כמה נציגים של האנשים שנפגעו או חשבו שנפגעו מזה,והם ספרו לי את הסיפור האישי שלהם ואתה שומע את זה ויודע שאמיתי, שומע את הכאב ורואה מול פניך, מה אם זה היה האח שלי או הילד או הילדה שלי מה היינו עושים?”, שאל נתניהו.

“למה ועדות החקירה האלה הן חסויות? יש כאן סודות מדינה? ולא קיבלתי תשובה לשאלה הפשוטה הזו. אני החלטתי והתייעצתי עם הנגבי שעמד בראש המאמץ הזה וגם לרינה מצליח מגיע הרבה מאוד, והגעתי למסקנה שאין שום סיבה לא לפתוח את זה. אם זה יביא מזור ופתרון הרי אנחנו יכולים להתברך בזה”, הוסיף רה”מ.

ח”כ עומר בר לב (המחנה הציוני) מתייחס לפרשת 2000: “בתמליל השיחות שפורסם הבטחת למוזס שתדבר עם ג’ינג’י (מו”ל עיתון ‘ישראל היום’ שלדון אדלסון), האם דיברת איתו?”. אדלישטיין: “שאלה הבאה”.

“אני לא הראשון שנפגש עם מו”לים ואנשי עסקים”, השיב נתניהו. “מזל שיש פה מיזוג אחרת הררי החמאה שיושבים פה לאנשים על הראש, היו נמסים כאן בשלוליות אדירות”.

ח”כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת): האם אתה מעוניין לא להשעות את עצמך? שיתפת מאתר הזוי תמונה של דחפורים – ‘כוחותינו הורסים בתים של ערבים’, אתה רה”מ העלת לפייסבוק שלך כשהתייחסת אליהם כאוייבים. מי נתן את ההוראה לשלוח שוטרים עם תחמושת חיה ונשק חם לתוך ישוב במדינת ישראל? וממתי נותנים הוראות לשלוח שוטרים עם אש חיה ומשתמשים בה?”. נתניהו תקף על התנהלות הח”כים כשהתברר שח”כ באסל גטאס ממפלגתו של טיבי הבריח מכשירים ניידים למחבלים.

.יו"ר הכנסת אדלשטיין במליאת הכנסת, היום. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח”כ חיים ילין (יש עתיד): “נפגשנו לפחות 3 פעמים בצוק איתן ואמרת לי שאתה נושא בכל האחריות כי אתה רה”מ,. כל גננת וסייעת בפעוטון וגן וכל צוותי הצח”י וכיתות הכוננות כולם תרגלו פשיטה של מחבלים דרך מנהרות מ-2011, רק גורם אחד לא ידע שיש מנהרות – הקבינט. אדוני רה”מ שמעתי אותך אומר ‘התרעתי בינואר 2014′, אבל כשנותנים הוראה מוודאים גם ביצוע, עכשיו כל עוטף עזה חשוף למנהרות וכמו הטילים גדולה מאז צוק איתן. בשיחתנו אמרת שאתה נושא באחריות, איפה האחריות?”.

נתניהו: אני דיברתי על זה כבר ב-2013, לפני הקבינט שהם חופרים את כל עזה ואם לא נפתור ימשכו לנו אתץ השטיח. ב-2014. ב-12.01 סיכמתי שאני מצביע על 2 דבירם טילים ומנהור – מנהרות וחטיפות. העובדה שיכולים לירות ויכולים לחדור פיזי. 4 האיומים הגדולים על מדינת ישראל: גרעין, טילים, סייבר ומנהרות. ואני מדבר על רשת ענפה של מנהרות. אחרי חודש פתחו רקטות ותווך תת קרקעי”.

“אשמח אם הכל יפורסם ותראו שלא רק אני דיברתי אלא גם צהל והמוסד”, הבהיר רה”מ. “נתתי הנחיות בקבינט ומחוץ לה ישיבות אין סופיות איך לטפל בזה. למצביע הזה היו תוצאות: הכנו את החמאס מכה הקשה ביותר בתולדיותיו. הרמטכ”ל אמר שהשקט סביב עוטף עזה בשנתיים האחרונות לא היה מאז ששת הימים. המכה היתה חזקה ואנחנו ממשיכים לעבוד, כתבו גם בעיתונים, אנחנו בעז:ה מוציאים פתרון ומשהו דיבר על איך שניהלתי את המערכה באחריות ובתקיפות. אני מכיר את המשחק, אתם משנים גרסאות כל הזמן. בהתחלה אמרתם לא הוצג בקבינטף אחכ אמר שהוצג שלא במלאו חומרתו, אחכ נאמר שהוצג בחומרתו אבל לא מנהרות חודרות אחכ כן אבל לא בדיון נפרד,אחכ כן אבל בלי שרהמ נתן הנחיות”.

שרת התרבות מירי רגב (הליכוד) מתבקשת לצאת להירגע בשל קריאות הביניים שקראה. מאוחר יותר חזרה למליאה.

ח”כ  בצלאל סמוטריץ’ (הבית היהודי) שאל אם רה”מ יחזור בו מחזון שתי המדינות של השמאל.

רה”מ: “אנחנו היינו צריכים לנהוג באחריות ונחישות לא רק בתקופה שעברנו אלא במה שנעבור גם, זה מחייב תמיד.  אנחנו בנינו וגם בונים עכשיו ואדון בשאלת הבניה ונושאים אחרים. חשוב לנו לנסות לעבור את הימים הקרובים עם אחינו ואחיותינו בעמונה ויקבלו את ההצעות שלנו ומנסים עד לרגע זה להתפנות מרצון. הצענו ישוב אחר ומקווה שכל מי שיכול יפעיל את השפעתו שזה יקרה”.

על חזון שתי המדינות אמר נתניהו: “אני דבק במדיניות פשוטה, אך כדי שהמו”מ יישא פירות יש שני עקרונות בסיסים: 1. הפלסטינים חייבים להכיר בנו ובמדינת הלאום היהודית והם לא מכירים בזה. 2. השטח שיהיה נתון למרותם יהיה חייב להיות נתון למרותנו ביטחונית, אין שום אפשרות ריאלית אחרת . לא שיניתי את שני העקרונות כהוא זה, אלה שני עקרונות יסוד ליציאה מהמו”מ. מעולם לא קיבלתי שההתיישבות היא מקור הסכסוך יצאנו מעזה עד הקבר האחרון זה שינה משהו? הם באים להשמיד אותנו. וכשאני מדבר עם אבו מאזן הם לא מוכנים להכיר במדינה יהודית, במדינת ישראל, הם רוצים לעקור את הכל”.

רה”מ עונה לשאלתה של חה”כ קארין אלהרר

ח”כ מיכל רוזין (מרצ): האם מדינת ישראל הלכה לבחירות בגלל חוק ‘ישראל היום’ או שאין לך קשר לעיתון? האם דברת עם גי’ניג’י? ואין לי חמאה על הראש אשמח לצאת לשמש עכשיו”. אדלשטיין: “שאלה הבאה”. רה”מ: “כל מילה מאחורי התצהיר שלי נכונה”.

ח”כ עבד אל חכים חאג’ יחיא (הרשימה המשותפת): “בכמה הזדמנויות הסתתה נגד התקופה הערבית ובמיוחד בשריפות, אין כתב אישום ואין חקירה דורש שתבקש סליחה מהציבור הערבי. דיברת על תכנית 922 לסגור פערים לציבור הערבי – 13 מליארד שח ל-5 שנים, 0.6 אחוז מהתקציב, האם בזה תוכל לסגור פערים? אני מגדיר אדמת מדינה – אדמת אזרחים שמנהלות על ידי הממשלה, מה התכניות שלך לאוכלוסיה בנגב שיש להם זכויות על האדמה? דיברת על שיוויון באכיפה ומה עם שוויון הזדמנויות ובקורת גג?”

רה”מ: “השריפות בישראל באו מ-2 דברים וזה לא מופרך 1. מזג אוויר. 2. הצתה, גם אתה לא מוכיח לא אומר שזה לא קרה. לגבי התקציב – אזרחי ישראל הערבים הם חלק מאזרחי ישראל, כשיש תקציב גם הם נהנים מזה”. עוד אמר: “אתה מדבר על אכיפה, הלכתי לביה”ס ערבי בגליל שאני פתחתי וראיתי שם ילדה חכמה ואמרתי לה שאני רוצה שתגשימי את החלומות שלך ותלמדו עברית. אז אני מאמין בזה. לא היה מי שמאמין בזה יותר ממני”.

ח”כ מאיר כהן (יש עתיד): “ראוי שבזמן מלחמה ניתן גיבוי מלא. כמי שיכהן בממשלה הקודמת אני מבולבל מאחר ששמעתי גרסאות שונות לעניין: מה הביא אותך לפרק את הממשלה הקודמת?”. יו”ר הכנסת עובר לשאלה הבאה.

ח”כ בן ארי (כולנו) ביקשה תגובה לגבי פרסום דוח המבקר בצוק איתן וציינה כי ביום א’ תתכנס הועדה שוב להסרת החיסיון ופרסום הדוח. “ברגע זה ממש מתכנסת שדולה להחזרת החיילים החטופים – מה ממשלת ישראל עושה להחזיר את החיילים הביתה והאזרחים?”.

רה"מ נתניהו במליאת הכנסת, היום. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
רה”מ נתניהו במליאת הכנסת, היום. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

רה”מ: “לגבי החיילים – פצע פתוח. פועלים בהרבה מישורים ולא רק במפגשים עם מנהיגים, אלא גם במגעים אחרים וגם בדרכים שלא יכול לפרט. אנחנו עושים את זה. יש לנו גם אזרחים ישראלים שם וגם אותם מנסים לחלץ ולכן זה חשוב. כולם מבינים שאנחנו בעידן חדש בו אם ציפיות החמאס שנציע הצעות שהם חושבים שנציע – זה לא יקרה. נוהגים פה באחריות. יש לנו גופות של אנשי חמאס שהצענו והם לא רוצים. כדאי שיבינו שמה שהם מצפים לא יקרה ככל שיבינו הסיכוי להביא אותם לקבורה ולהשיב את האזרחים יגדל”.

ח”כ קארין אלהרר (יש עתיד): “הערה לגבי דוח צוק איתן – צריך לכבד את הכללים הבסיסים קוראת לך וליתר השרים שמפטפטים ע”ג דפי העיתונים, יש כללים בכנסת שלצערי לא מתקיימים. כרה”מ אתה מאמין בכללי המנהל, פניתי ליו”ר הועדה לביקורת המדינה – האם בכוונתך לפעול לקיום של הסדרי ניגוד ענייני ספציפי והאם תורה להם לעזוב את תפקידם?”.

רה”מ: “את יודעת שעושים שימוש סלקטיבי בהדלפות מדוח מבקר המדינה ואתה לא יכול לעשות כלום. אני הולך ובודק עם הגורמים המוסמים לגבי בטחון מידע. מה שפרסמתי דברים בדוקים. הרי זה לא רק מכאן. יש ויכוח על העובדות ולא הכל ידוע ולא הכל נכון ובכל זאת מוציאםי. במקרה דוח מבקר המדינה יש שימוש מגמתי בשיח שנוצר לניגוח פוליטי”.

“שרים שאמרו שהקבינט לא ידע על המנהרות – זה לא נכון והתיקון שאני עושה מינימלי וכשזה יתפרסם והציבור יבין שהיו דיונים בקבינט על מלוא חומרת הנושאים. ניגוד עניינים – נקבע על ידי היועמ”ש של הממשלה ואני מקבל את קביעתם. שמעתי דברים שאומרים כאן על מגעים על פירוק הממשלה, לגלוג והתרסה. איזה קרנבל של צביעות וצדקנות”, הוסיף.

“אסור לי להתייחס לפרטי החקירה, ניסו לחבל ב’ישראל היום’ – העיתון היומי הימני היחיד בישראל ושאיננו נשלט על ידי השמאל. רק 10 ח”כ הצביעו בעד הצעת החוק המעוותת הזו. אחרי כמה שנים מגיעה הצעת חוק ות שמטרתה לסגור את ‘ישראל היום’ והתנגדתי בתוקף וההצעה מגיעה תחילה לועדת שרים לחקיקה. השרה שעומדת בראש – שרת המשפטים ציפי לבני שמקבלת חוות דעת מהיועמ”ש של הכנסת שההצעה בלתי חוקתית. היא זורקת את זה הצידה ובאה עם חוות דעת מטעם נוני מוזס והיא מעבירה את החוק”.

“בסוף זה הגיעה למליאה ואני שוב מתנגד לחוק בכל כוחי אבל ראו איזה פלא מ-10 ח”כים שתמכו בחוק הקודם פתאום יש תמיכה של 43 ח”כים. באים לסגור עיתון עם עמדה אחרת של ציבור גדול. חותרים נגדי כרה”מ בין השאר כדי לסתום את הפה לכלי התקשורת הזה ובשלב הזה כשאני רואה שחותרים נגדי אני מחליט לפזר את הממשלה”.

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.