בהופעה פומבית ראשונה מאז סיים את תפקידו, בוחר ראש המוסד לשעבר, , למתוח ביקורת על ההנהגה במדינת ועל ציבור התושבים בארץ. לטענתו האיום הקיומי על המדינה לא חיצוני לה אלא נמצא בתוכה ומלחמת אזרחים היא זו המאיימת איום אמיתי על המדינה.

מתוך 'הפטריוטים' היום (ג')

לדברי פרדו "אין על ישראל מבחוץ, האיום הקיומי על ישראל הוא הפיצול הפנימי בתוכה" והוסיף "הבעיה שאצלנו המנהיגות נמצאת במערכת מתמדת".

פרדו לא הסתפק בביקורת על ההנהגה ותקף גם את האזרחים: "הפילוג בחברה עלול להביא למלחמת אזרחים. האחריות לשסעים היא לא רק על המנהיגות, היא גם על האזרחים. מערכות בחירות הן גועל נפש ונאמרים בהם דברים שנועדו לסייע למועמדים", הסביר פרדו.

בדבריו אלו התיחס פרדו ככל הנראה למערכת הבחירות האחרונה בה פנה ראש הממשלה נתניהו לבוחרים ביום הבחירות שיצאו להצביע כי "".

תמיר פרדו. פלאש 90
"הפילוג בחברה עלול להוביל למלחמת אזרחים". תמיר פרדו. פלאש 90

"בין הים לירדן יהיו שתי מדינות"

ראש המוסד לשעבר הביע חשש מפני של ממש "אם חברה מפולגת חוצה סף מסוים, אתה יכול להגיע לתופעות כמו במקרה הקיצוני. המרחקים מצטמצמים לצערי. אני חושש שאנחנו בכיוון הזה".

פרדו התייחס לסוגיה המדינית: "ראש הממשלה אמר שבין הים לירדן יהיו שתי מדינות והוא צודק. ללא פתרון הסוגיה הפלשתינית לא נוכל להשיג שותפות אמתית עם מדינות ערב".

לבסוף סיכם פרדו: "אנחנו חיים בעולם שבו אנחנו רואים בעיה לא פשוטה של חוסר אמון בין האזרחים לממשלים שלהם. למשל משאל העם בבריטניה לפני כמה חודשים. הרי אם אתה בודק מה שיעור האוכלוסייה שמבין עד הסוף את המשמעות של היציאה מהאיחוד, אתה לא מגיע לאחוז אחד. אותו דבר בבחירות המקדימות בארצות הברית. אנחנו צריכים להיזהר מלהגיע למצב הזה".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.