לפני כחצי שנה נפצע יהושע פרנק במאבק במחבל שניסה לרצוח אותו ואת משפחתו ברחוב הנביאים בירושלים. ביום שני הקרוב הוא ייאלץ להתעמת שנית עם אותו מחבל, הפעם בבית המשפט על מנת להוכיח לשופט שהמחבל אכן ניסה לרצוח אותו ואת משפחתו, שכן האירוע לא היה מצולם ולכאורה אין ראיות חותכות שאכן המחבל ניסה לפגוע בפרנק ומשפחתו.

שוקי גלבוע בקריאה להגיע לתמוך ביהושע בבית המשפט

מעבר לבושה והתסכול שבמעמד, נראה שיש המנסים להוציא את המחבל מכלל אשמה מפני שהאירוע לא מתועד במצלמות. ישנו סיכוי שינסו להוציא את הרוצח זכאי מכיוון שהאירוע לא  היה מצולם.

שוקי גלבוע, שאיבד את עינו בפיגוע בו נרצחה הילדה הלל אריאל ז"ל במיטתה, מפרסם סרטון בפייסבוק הקורא לתמוך ביהושע פרנק בבית המשפט ביום שני הקרוב: "אני אהיה שם בשביל להגיד ליהושע: אתה לא לבד במערכה הזו, כל עם ישראל עומד מאחוריך ואתה שליח של כולנו. להגיד למחבל הארור לא שברת אותי, ניצחת אותי ואת העם היהודי אף אחד לא יכול לשבור".

גלבוע פונה אל הצופים בסרטון להגיע לבית המשפט ביום שני הקרוב (21/11) ולתמוך ביהושע: "אני מבקש מכל מי שרואה את הסרטון הזה, תבואו תהי איתי שם, להגיד ליהושע אתה לא לבד, אתה שליח של כולנו. להגיד לבית המשפט: המחבל הזה הוא רוצח אף אחד לא יוצא אותו זכאי, הוא יקבל את העונש הכי גבוה שאפשר לקבל בחוק. זו לא המערכה של יהושע זו המערכה של כולנו".

הדיון מתקיים ביום שני הקרוב, 21/11/16 בשעה 9 בבוקר בבית המשפט המחוזי בירושלים.

"הוא צעק, קפץ עלי ודקר אותי בכתף"

יהושע פרנק, נפצע בחודש מאי האחרון בפיגוע דקירה ברחוב הנביאים בירושלים, סיפר כי היה עם רעייתו וילדיו ואז הבחין במחבל שולף את הסכין ודוקר אותו.

פרנק בן ה-26 שיחזר אז את רגעי האימה: "עצר לידינו בחור צעיר, הסתכלתי עליו וראיתי שהוא שלף סכין אז ישר קמתי אליו. הוא צעק וקפץ עליי, דקר אותי בכתף וניסה גם לדקור" לדבריו "זה היה נס גדול שהבחנתי בו. האינסטינקט הראשון היה למנוע ממנו לפגוע בילדים ובאשתי".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.