ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר התכנסה היום (ה') כדי לקבוע האם לקבל את בקשתו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב להשתחרר מהכלא. ועדת שחרורים נוספת שהתכנסה היום דנה בקיצור מאסרה של אתי אלון וקבעה כי אלון תשוחרר לאלתר, זאת לאחר כ-15 שנים של ריצוי מאסר.

הפטריוטים מדברים על ההחלטה לא לשחרר את קצב

בשעה 13:00 התכנס הרכב אחר של הוועדה על מנת לפרסם את ההחלטה בבקשת קצב. נשיא המדינה לשעבר נשלח לשבע שנות מאסר בגין עבירות מין ונכלא באגף התורני בבית הסוהר מעשיהו. במצב שבקשת קצב תידחה הודיעו פקליטיו עורכי הדין שני אילוז, ציון אמיר ויהושע רזניק כי יגישו שוב עתירה בעניינו לבית משפט.

פרקליטות מחוז מרכז מתנגדת לשחרור בטענה שקיצור העונש לא מהווה זכות של כל אסיר, אלא רק של מי שהוכיח כי הוא ראוי לו. בפרקליטות סברו שלא יוכלו להסכים לשחרורו של קצב משום שהוא עבריין מין שלא עבר טיפול בכלא, טרם הביע חרטה על מעשיו ולא קיבל אחריות. אם יוחלט לשחררו הפרקליטות צפויה לבקש עיכוב ביצוע ההחלטה ולשקול ערעור.

לפני כשלושה שבועות התכנסה ועדת השחרורים למשך כשבע שעות כדי לדון מחדש בבקשת קצב לשחרור מוקדם. הדיון הוחזר לוועדה בעקבות קביעת בית המשפט המחוזי-מרכז, ולפיה יש לבחון מחדש את בקשתו בגלל חוות דעת חדשה שהציגה הרשות לשיקום האסיר. חוות הדעת קבעה – בניגוד לקביעותיה בעבר – כי היא מאמינה שניתן לשחרר את קצב ושהוא יוכל לעבור שיקום מחוץ לכותלי בית הכלא.

בחודש אפריל האחרון דחתה ועדת השחרורים את בקשתו של קצב להפחית שליש מתקופת מאסרו. בין היתר קבעה הוועדה, על פי עמדת הפרקליטות, כי קצב לא קיבל אחריות על מעשיו, לא השתתף בתכנית שיקומית ולא הביע חרטה או התנצל בפני הקורבנות. לאחר שנדחתה בקשת השחרור המוקדם אמר קצב כי לא יערער על ההחלטה. לבסוף, הגיש ערעור במועד האחרון להגשתו. במקביל, הגיש קצב לבית נשיא המדינה ראובן ריבלין בקשת חנינה.

קצב פלאש 90מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20