מספר ימים לאחר שהתמוטטה ביציאה מהטקס לציון 15 שנים לאסון התאומים בניו יורק, פרסמה הלילה (ה') מידע רפואי אודותיה. יריבה הפוליטי, טען לאחר ההתמוטטות כי היא איננה כשירה לכהן כנשיאה, אך במכתב אותו פרסמה המועמדת הדמוקרטית נכתב כי היא "ממשיכה להיות בריאה וכשירה לכהן בתפקיד נשיאת ארצות הברית".

צפו בפטריוטים דנים במצבה הבריאותי של הילרי קלינטון

צוות הקמפיין של הילרי פרסם הצהרה בעקבות בדיקתה של הילרי בביתה ע"י ד"ר ליסה ברדק בה נכתב כי תוצאות הבדיקה "היו נורמליות והיא במצב מנטלי מעולה". לדברי הרופאה, קלינטון מחלימה מדלקת ריאות שהתגלתה בבדיקת CT ביום שישי האחרון, ועל כן ומאז היא נוטלת אנטיביוטיקה למשך עשרה ימים ונדרשת לנוח.

עוד פורסם כי הילרי עברה בדיקות שגרתיות של ממוגרפיה ואולטרסאונד בחזה, בדיקות מעבדה תקינות, לחץ דם 100/70.

נזכיר כי סמוך לתקרית נמסר ע"י ד"ר ברדק כי קלינטון סבלה מהתייבשות ובהודעה רשמית לעיתונאים פרסם המטה כי "במהלך הטקס, היא סבלה מהחום, ולכן עזבה לדירתה של בתה. היא חשה טוב יותר כעת".

לפני כשנה פורסם בהצהרת הבריאות של הילרי כי היא סובלת מאלרגיות עונתית ומתת פעילות של בלוטת התריס. בנוסף נטען כי לזעזוע המוח שחוותה קלינטון לפני 4 שנים אין השפעה על תפקודה בהווה.

כשירה לכהן כנשיאה? הילרי קלינטון. צילום: אבי אוחיון, פלאש 90
כשירה לכהן כנשיאה? הילרי קלינטון. צילום: אבי אוחיון, פלאש 90

בעצרת בחירות באוהיו התבדח המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ על מצבה של קלינטון ואמר כי להילרי "אין את הסיבולת הנדרשת כדי להוביל עצרת". הוא פנה אל הקהל שגדש את החדר החם ושאל "אתם חושבים שהילרי הייתה מסוגלת לעמוד כאן יותר משעה ולעשות את זה? אני לא חושב".

בנוסף רמז לעניין פרשיית המיילים כי דבריה של המועמדת הדמוקרטית אודות מצבה הבריאותי "הם דוגמה לאותה השחצנות שהובילו אותה להפר את החוק הפדרלי".

בתוך כך, סקר חדש של CNN מציג כי בפלורידה ואוהיו, מדינות חשובות מאוד, מוביל טראמפ במספר הצירים. בפלורידה מוביל טראמפ ב-3% לאחר ש-47 מהצירים לצידו לעומת 44. ובאוהיו הוא מוביל ב-5% עם יתרון של 46 צירים מול 41.

סקר אחר ומקיף של חברת קוויניפיאק מראה כי היתרון של הילרי על טראמפ הצטמצם במחצית תוך שלושה שבועות. קלינטון מובילה כעת במישור הארצי ב-5% על טראמפ, לעומת 10% בחודש הקודם.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא