בעקבות הנחיית שר הביטחון כי חיילי צה"ל לא יתנדבו עם ילדי עובדים זרים אומר הבוקר (ב') ראש עיריית תל אביב רון חולדאי בגלי צה"ל: "להכניס את הנושא של עזרה לילדים, בין אם הם ילדים של אנשים שנמצאים פה באופן בלתי חוקי, היכולת להכיר בבעיות החברה שלנו, לחשוב שע"י מניעת הדבר הזה נשיג משהו. ביום שאחרי תשעה באב, היום שבו אנחנו מבכים על שנאת חינם, זה נראה לי דבר איום ונורא".

הפטריוטים מגיבים לביקורת על החלטת שר הביטחון 15.8.16

עוד הוסיף חולדאי כי, "ממשלת הייתה זו שאפשרה את כניסתם למדינת ישראל. ממשלת ישראל היא זו שצריכה לעסוק בגירושים במידה וצריך לגרשם. אבל אי אפשר להתעלם מגורלם של ילדים שנמצאים כאן במדינת ישראל, ילדים רכים. שוב מכניסים את צה"ל לבעיות ערכיות שנובעות מדברים של פוליטיקה קטנה. אם צה"ל עוזר בהתנדבות, אז גם את הדבר הזה ראוי שיכיר".

שר הביטחון אביגדור ליברמן הורה אמש לרמטכ"ל גדי איזנקוט לפקוד על הצבא להפסיק מיד את כל הפעילות ההתנדבותית של חיילי צה"ל עם ילדי המסתננים בדרום תל-אביב. ליברמן הסביר את הדרישה באמירה כי "אם לחיילים יש זמן פנוי, שיסייעו לניצולי שואה או לנזקקים, בבחינת עניי עירך קודמים".

[soundcloud url="https://api.soundcloud.com/tracks/278318222" params="auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true" width="100%" height="450" iframe="true" /]דברי רון חולדאי בגל"צ הבוקר
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20