18:45 18/12/2017
דף הבית > כלכלה > קורבנות חג הקורבן: נוסעים בתחבורה הציבורית

קורבנות חג הקורבן: נוסעים בתחבורה הציבורית

נהגים מוסלמים בחברות התחבורה הקטנות יוצאים לחגוג את החגים המוסלמים והחברות נותרות ללא מענה. "שיצאו לחגוג, אבל למה הנוסעים סובלים?"

"אני פשוט הייתי קורבן, בחג הקורבן", כך אומרת ל"כלכלי בלילה" נוסעת נזעמת של התחבורה הציבורית. כמו רבים אחרים בשבוע האחרון, גם היא חיכתה לאוטובוס במשך דקות ארוכות, אך זה לא הגיע.

נהגים מוסלמים בחברות התחבורה אפיקים קווים ומטרופולין, יוצאים לחגוג את חג הקורבן והחברות נשארות ללא מענה ומשבשות את הקווים בשל חוסר בנהגים.

מתוך כלכלי בלילה 14.9.16

כמדי שנה, הנהגים המוסלמים בחברות התחבורה יוצאים לחגוג עם המשפחה ומשאירים את החברות בחוסרים משמעותיים. השנה חג הקרבן מתקיים השבוע, בין שני וחמישי. מדובר בתקופה עמוסה בכביש, לאחר החזרה מחופשת הלימודים.

באתרי החברות של חברות התחבורה קווים, מטרופולין ואפיקים, יִדעו את הנוסעים כי בתאריכים הנ"ל יתקיימו שיבושים בזמני הקווים.

אך לדברי הנוסעת הכועסת, היא לא ראתה עדכון כזה או אחר. "השערורייה הזאת, שהורידו קווים ושינו את השעות שלהם בלי להודיע כלום. בגלל הדבר הזה, החוסר בנהגים או השד יודע מה, גרם לכך שהיו עשרות אנשים מבוגרים בתחנות שהתייבשו 40 דקות לאוטובוס", המשיכה.

בשיחות עם מוקדני החברה נאמר לערוץ 20 כי השיבושים מוכרים והם נובעים מחג הקורבן. בחברת אפיקים המוקדנית אף אמרה כי החברה מנהלת מערך עיבוי בשל החופשות של הנהגים וכי הם מנסים לפצות על הפער.

החברות עצמן לא ממש ששות לחשוף את הנתונים של כמה נהגים יצאו לחופש אבל אנחנו יודעים לספר שבחג הקודם חברת דן בדרום מסרה כי מועסקים אצלה 80 נהגים מוסלמים.

האירוע הזה חוזר מדי שנה בכל חג. המוקדנים אומרים שאת השאלות הקשות יש להפנות למשרד התחבורה.

מחברות "קווים ו"מטרופולין" לא נמסרה תגובה.

חברת אפיקים מסרה בתגובה כי "כמות הנהגים אשר יצאו לחופשת חג הקורבן עומדת על כ-180. על פי הנחיית משרד התחבורה ובמטרה להמשיך ולספק שירות תחבורה ציבורית, נערכה החברה מבעוד מועד ושכרה אוטובוסים מקבלני משנה אשר פעלו במסגרת קווי השירות של החברה".

ממשרד התחבורה נמסר: "לרגל חג הקורבן, נהגים לא יהודים רבים ממשים את זכותם לקבלת יום חופשה בחג. חברות האוטובוסים גיסו נהגים מחליפים, כדי להתגבר על המחסור שנוצר".

 

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

שר האוצר כחלון ויו"ר ההסתדרות ניסנקורן. צילום: פלאש90

כחלון: "עומדים מאחורי עובדי טבע, לא נפקיר אותם"

הבוקר התקיימה פגישה בין שר האוצר כחלון, שר הכלכלה אלי כהן, יו"ר ההסתדרות ונציגי הוועדים של חברת טבע. ניסנקורן: "מגה אירוע שהכלכלה הישראלית לא ראתה שנים"