מחר (ד') תקיים דיון בנוגע התבטאויות אנטי ישראליות ומעודדות טרור שנאמרו ע"י מרצים באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. הדיון יתקיים בעקבות פניית תנועת '' לחברי הכנסת.

בסרטון שהפיקה התנועה משתתפים הורים שכולים, נכי צה"ל ומשרתים במילואים שמתוודעים לראשונה לאמירות הקשות של המרצים באוניברסיטה. בין משתתפי הסרטון: אילן שגיא ששכל את בנו ארז במבצע צוק איתן, שאול צ'יטיאט ששכל את בנו ארז בפעילות מבצעית, בר שלו מילואימניקית, נכי צה"ל דורון אלבז, דרור זיכרמן, לירן ברוך ועידו גל רזון.

כך מסיתים מרצים בבן גוריון נגד המדינה. באדיבות: תנועת אם תרצו

"כולנו בעד חופש ביטוי אבל נגד קידום שנאה לישראל" הבהירו בעמוד הפייסבוק של 'אם תרצו'. בתנועה ציינו כי הסרטון "חושף את האמת על מעורבותם של מרצים באוניברסיטת בן גוריון בהסתה נגד חיילי צה"ל ומדינת ".

"הדרך המדויקת ביותר להגדיר את ישראל היום היא מדינת אפרטהייד", מצוטט בסרטון פרופ' ניב גורדון. "פעולת חטיפתו של גלעד שליט אינה פעולת טרור", אמר בהזדמנות אחרת. המשתתפים נדהמו מהציטוטים ואת חלקם קראו בקול חנוק. "הם ימשיכו לטעון שהריסתה של לבנון, הקטל הנורא ומאות אלפי הפליטים הם תגובה סבירה לחטיפת שני חיילים", אמר פרופ' אמנון רז.

גם האמירות של ד"ר לב גרינברג מככבות בסרטון: "זו אחריות העולם ובראש וראשונה של אירופה לעצור את ממשלת ישראל. כמה חודשים של חרם כלכלי יספיקו לשכנע את רוב הישראלים". עוד אמר גרינברג כי "הממשלה של המדינה היהודית מבצעת עתה רצח סמלי של העם הפלסטיני". במקרה אחר אמר "ממשלת ישראל מחוללת שינוי איכותי במדיניותה התוקפנית ומבצעת מה שניתן לכנות רצח-עם סמלי".

"יש להטיל על ישראל המופרעת סנקציות בינלאומיות", הציע פרופ' אייל ניר. ד"ר נחום קרלינסקי אמר כי "הקוד האתי "המוסרי" המעניק לצה"ל את ההכשר הפילוסופי-כביכול לבצע הרג מתוכנן מראש של חפים מפשע כבר כאן" ואף טען כי "נראה שאין לצה"ל של היום כל קו אדום. הקפיצה המנטלית והפילוסופית הנדרשת להצדקת הרג המוני של חפים מפשע כבר כאן".

אוניברסיטת בן גוריון בנגב. צילום: פלאש 90
בנגב. צילום: פלאש 90

"כספי ציבור מממנים נגד צה"ל והמדינה"

בתגובה לדברים אמר מנכ"ל תנועת 'אם תרצו' מתן פלג כי "כיום כבר לא ניתן להסתיר את המעורבות של אוניברסיטת בן גוריון ושל אנשי אקדמיה הפועלים בה בעידוד תהליכי הדה-לגיטימציה נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל, ואף בתרומה של המרצים לחרם וללחץ בינלאומי נגד ישראל. משפחות שכולות, לוחמי ונכי צה"ל וסטודנטים שואלים את עצמם כיצד תחת נשיאותיה של פרופ' כרמי, כספי ציבור מיממנו מרצים שמסיתים נגד חיילי צה"ל ואף תומכים בחרם על ישראל".

לדבריו, "אוניברסיטת בן גוריון חייבת לחזור למצוינות אקדמית ובמקביל לא לאבד את זהותה הציונית ובשביל כך על הנשיאה לקחת אחריות ולטפל מידית בנושא. אוניברסיטה בה מרצי מחלקה שלמה בוחרים פה אחד להעניק פרס לשוברים שתיקה, בנוסף למחלקה לפוליטיקה וממשל שנמצאה על ידי המועצה להשכלה גבוהה כמדירה תכנים ציונים ובנוסף לכך, מרצים שונים מתפרסמים בעולם כקוראים לחרם נגד ישראל, לא יכולה להמשיך בקו הזה. בטח לא במוסד הממומן בכספי משלם המסים. אם רבקה כרמי לא מסוגלת להתמודד עם התופעה יוטב אם תחזיר את המפתחות ותתפטר לאלתר".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.