משפחת לוחם כפיר אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל, הגיעה הבוקר (ד') לכנסת לספר את סיפורו של הבן. למשכן הוזמנו הורי הלוחם, צ'רלי ואושרה, ע"י סגנית יו"ר הכנסת, ח"כ נאוה בוקר. בהמשך נפגשו ההורים גם עם השר איוב קרא ועם סגן שר הביטחון אלי בן דהן. ההורים הגישו לח"כים המכתב, שפורסם לראשונה בחדשות 2, וכותרתו "הסיפור האמיתי, חברון 24.3.16". המכתב מספר את סיפור תקרית הירי בחברון מזווית משפחת אזריה.

מתוך מסיבת העיתונאים שערכה משפחת אזריה בכנסת. צילום: רן כרמי בוזגלו

"תחזירו לי את הילד שלי – הוא חף מפשע"

"מה שהתקשורת מוציאה זה עיוותים. ברור לכולם שאלאור זכאי. הכנתי מסמך שבו מפורט כל מה שקרה. ועל סמך אותו מסמך שמגובה בראיות, בפרוטוקולים ובעדויות אנחנו נוכיח שאלאור חף מפשע לחלוטין", אמר הבוקר צ'רלי במסיבת עיתונאים שכינסה המשפחה בכנסת. "אני פונה לכבוד נשיא המדינה: אדוני, אתה אמרת שצה"ל הוא צבא העם. וצבא העם לא יכול ללכת נגד העם. היום העם פונה אליך וזועק לשחרר את אלאור. כי זה רצון העם, לא לשכוח שאלאור הוא חייל בצה"ל. הוא ילד שהתגייס והתנדב לשרת בצבא הגנה לישראל, למרות שציירו אותנו בתקשורת כאנשים שלא מן השורה".

האב הוסיף כי הוא מזדהה עם רה"מ שנרדף ע"י התקשורת. "אני היום מרגיש בדיוק מה שמרגיש ראש ממשלת ישראל מר נתניהו. כמו שמשפילים אותו, את אשתו ומשפחתו, זה בדיוק מה שאנחנו מרגישים. רצו את דמו של הבן שלי, דיברו על משפחתי, הפכו אותנו לאויבי העם וזה לא עוזר: אנחנו לא אויבי העם. אנחנו אוהבים את העם, אנחנו אוהבים את המדינה ואנחנו אוהבים את הארץ. אנחנו נלחמים על המדינה שלנו. אנחנו כרגע ממשיכים בערעור על פי המלצות עורכי הדין ועל סמך זה אנחנו נמשיך, אלא אם מישהו יתעורר בצמרת ויציעו הצעה שתהיה מקובלת על כולם".

"אני שלחתי את הבן שלי להגן על המדינה ואני דורשת אותו חזרה הביתה", אמרה האם. "שנה שהילד סובל. תחזירו לי את הילד שלי. הוא חף מפשע. אני פונה לכולם, אפילו למפקדים שבגדו בו וזרקו אותו בזירה". האב צ'רלי הצטרף לדבריה: "כל היפי נפש שמשפילים את הבן שלי – בושה לכם".

המכתב שהגישה משפחת אזריה לחברי הכנסת
המכתב שהגישה משפחת אזריה לחברי הכנסת

"בתאריך 24.03.16 בשעות הבוקר, הגיעו שני מחבלים למחסום 'ג'יבלר' בחברון ותקפו באמצעות סכינים שני חיילים, כאשר אחד מהם נדקר בכתפו וגבו. החיילים ירו במחבלים, כאשר אחד מהם נוטרל והשני נותר חי כאשר עדיין מזיז את איבריו, ובעודו לובש מעיל נפוח ושחור", כתב האב במכתב. "הלוחם אלאור, שהיה היחידי הערני לכל המתחולל בזירה, חש בסכנה המיידית והממשית וירה כדור אחד לעבר אותו המחבל וניטרל אותו".
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20