פעיל פלסטיני בארגון השמאל הקיצוני "" הפריע לפעילות צה"ל סמוך לשכם ונעצר. כזכור, פעילי הארגון מתעדים חיילים במהלך פעילותם במטרה להרשיע אותם ולהכפיש את פני צה"ל בעולם כמו בפרשת אלאור אזריה.

פעיל "בצלם" מפריע לפעילות חיילי צה"ל. צילום: "בצלם"

בסרטון שצולם ב-10 בפברואר, מתעד הצלם אחמד זידייה כיצד הוא מפריע ומטריד חיילים השומרים על היישוב יצהר בשומרון. זידייה הוא תושב כפר הסמוך לשכם. החיילים הפצירו בזידייה לעזוב את המקום מספר פעמים אך הוא סרב. לבסוף נאלצו לאזוק ולעצור אותו.

כזכור, לפני יומיים גזר בית הדין הצבאי שנה וחצי מאסר על לוחם כפיר בעקבות תיעוד של צלם "בצלם", עימאד אבו שמסיה, בו נראה הלוחם יורה במחבל מנוטרל שדקר חייל. מיד לאחר מתן הרשעתו של אזריה בחודש שעבר, יצא הארגון בפניה לתומכיו דוברי האנגלית בבקשה לסייע בהפצת פרסומיו.  "התיעוד שלנו היה קריטי בהרשעת החייל שירה במפגע פלסטיני פצוע. עזרו לנו לעשות עוד", נכתב בחשבון הפייסבוק של הארגון בשפה האנגלית.

ארגון השמאל הקיצוני העלה קישור לדף נחיתה באנגלית בו נכתב: "השבוע, חייל ישראלי הורשע בהריגה בשל ירי בתוקף פלסטיני שכבר היה פצוע שכוב. התקרית תועדה בסרטון על ידי מתנדב בצלם ויצר דיון ציבורי ענק בישראל ומחוצה לה".

"בצלם מציידת יותר מ-200 פלסטינים ברחבי הגדה המערבית במצלמות וידאו לתיעוד הפרות זכויות אדם באופן יומיומי. באמצעות צילום של מה שעלול להישאר מוסתר, אנו עוזרים להם להביא את מציאות הכיבוש לתשומת ליבו של העולם. עזרו לנו על ידי הרשמה ושיתוף של הצילום והמידע שאנו מפיצים. השבוע הראה שיחד, אנו יכולים לעשות שינוי", הוסיפו ב"בצלם". הפרסום לא הופיע בשפה העברית או בדף הפייסבוק הפונה לקהל הישראלי.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.