משלחת הכנסת לוועידה השנתית של האיגוד הבין-פרלמנטרי הבינלאומי יצאה אחר הצהריים כמחאה מישיבת המליאה לאחר שהארגון אישר שורת הצעות אנטי-ישראליות ובהן קריאה לשחרר את הרוצחים המורשעים מרואן ברגותי ואחמד סעדת. הוועדה גם נזפה בישראל על שהיא מחזיקה במעצר מנהלי חברים מועצה הלאומית הפלסטינית מטעם החמאס.

חברי המשלחת לכינוס הם נחמן שי (המחנה הציוני), שרן השכל (ליכוד), יוסי יונה (מחנ״צ) וחיים ילין (יש עתיד) ומזכירת הכנסת ירדנה מלר הורוביץ.

המשלחת. צילום: מתוך הסרטון
המשלחת הישראלית. צילום: מתוך הסרטון

חה״כ שי אמר בישיבת המליאה: ״לתומי חשבתי שהארגון, כמו העולם כולו, מאוחד במאבק בטרור שהרי הטרור מסכן כל מדינה בכל מקום ובכל רגע בעולם. אתם רוצים לשחרר רוצחים מורשעים מהכלא? חשבתי שאתם רוצים להלחם בטרור ולא לסייע לו״ אמר חה״כ שי. חה״כ שי אמר שישראל מחויבת לקדם שלום עם שכנינו כולל הפלשתינאית, אבל הדבר בשום אופן לא יבוא על חשבון מאבק חסר פשרות בטרור.

לאחר שמספר מדינות ובכללן, סוריה, פקיסטן, ירדן, כווית והרשות הפלסטינית אחרות הטיפו מוסר לישראל, ענתה חה״כ השכל: ״אני חושבת שזו בדיחה רעה, מדינות כמו סוריה ואיראן נוהגות בצביעות, הן מלמדות את ישראל מהו מוסר ומהן זכויות אדם. הארגון הזה אמור לתמוך בדמוקרטיה ולחזק אותה, אבל הנה ברשות הפלסטינית לא התקיימו בחירות כבר מעל לעשר שנים וכל מי שמתחת לגיל 29 מעולם לא הצביע".

לאחר הישיבה שיגרה המשלחת הישראלית מחאה לנשיא הארגון היוצא, סאבר צ׳אודרי מבנגלדש, ואמרה לו כי הוא פגע היום פגיעה עמוקה במעמדו הנייטרלי של הארגון בכך שהתיר למדינות ערביות לשסע הדברים ללא הרף, להפריע להם והוא עצמו לא נתן להם זמן שווה.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא